Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Kulinarne odkrycie! Szkoła z Raciborza zdobyła nowoczesny sprzęt multimedialny 2015-03-30, Poniedziałek

Kulinarne odkrycie! Szkoła z Raciborza zdobyła nowoczesny sprzęt multimedialny

26 marca Pasaż Tesco w Bielsko-Białej stał się miejscem wyjątkowych kulinarnych odkryć za sprawą uczniów z raciborskiej Szkoły Podstawowej nr 1, którzy wraz z nauczycielami przybyli świętować swoje zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. Zespół z Raciborza pokonał ponad 400 innych z całego kraju i zdobył nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

Pozytywna Energia Ekonomii Społecznej już 10 maja na Zamku 2015-03-26, Czwartek

Pozytywna Energia Ekonomii Społecznej już 10 maja na Zamku

Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się już III Festiwal Organizacji Pozarządowych pn. „Pozytywna Energia Ekonomii Społecznej”.

Rusza konkurs FIO Śląskie Lokalnie 2015 - dziś spotkanie w Raciborzu 2015-03-25, Środa

Rusza konkurs FIO Śląskie Lokalnie 2015 - dziś spotkanie w Raciborzu

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Fundusz Lokalny "Ramża" ogłaszają nabór wniosków na realizację projektów w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Spotkanie informacyjne odbędzie się dziś w Raciborzu.

Ponowne wybory do Rady Powiatu Raciborskiego 2015-03-24, Wtorek

Zarządzenia nr 106/15 Wojewody Śląskiego z dnia 23 marca 2015 r. w sprawie przeprowadzenie wyborów ponownych do Rady Powiatu Raciborskiego w okręgu wyborczym nr 1 i w okręgu wyborczym nr 2.

Przeprowadzenie Programów korekcyjno - edukacyjnych dla sprawców przemocy w rodzinie - konkurs ofert 2015-03-23, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „Przeprowadzenie w latach 2015 – 2017 Programów korekcyjno – edukacyjnych dla sprawców przemocy w rodzinie z terenu powiatu raciborskiego”.

Zapytanie ofertowe dot. wystawiania kart zgonu 2015-03-23, Poniedziałek

Starosta Raciborski działając na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (t. j. Dz. U. z 2011 r., Nr 118, poz. 687 ze zm.) ogłasza zapytanie ofertowe z zakresu wystawiania kart zgonu oraz ustalania jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego.

Budowlanka najlepszą szkołą OWiUB w okręgu południowo-zachodnim 2015-03-20, Piątek

Budowlanka najlepszą szkołą OWiUB w okręgu południowo-zachodnim

Sukces raciborskiej "Budowlanki" na zawodach okręgowych XXVIII edycji Olimpiady Wiedzy I Umiejętności Budowalnych.

Poznaj ofertę raciborskich szkół 2015-03-19, Czwartek

W najbliższy poniedziałek i wtorek, 23 i 24 marca br., w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu, w godz. od 09.00 do 13.00, odbędą się już XIV Raciborskie Targi Edukacyjne. Swoją ofertę na nowy rok szkolny zaprezentują m.in. szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowo-wychowawcze podległe Powiatowi Raciborskiemu.

Przywitanie wiosny - warsztaty dla dzieci 2015-03-17, Wtorek

Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz, Młodzieżowy Dom Kultury, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, Urząd Miasta Racibórzoraz Crazy Club w Raciborzu zapraszają 20 marca br. na warsztaty plastyczne.

Raciborska Budowlanka drugą szkołą w Polsce w Turnieju Złota Kielnia 2015-03-16, Poniedziałek

Raciborska Budowlanka drugą szkołą w Polsce w Turnieju Złota Kielnia

Raciborska BUDOWLANKA drugą szkołą w Turnieju Złota Kielnia.

• « Pierwsza