Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Raciborskiego 2017-06-27, Wtorek

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Raciborskiego

Rada Powiatu Raciborskiego na wczorajszej sesji przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2016 i udzieliła absolutorium zarządowi powiatu.

Bezpieczne Wakacje 2017

Wraz z końcem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne wakacje 2017", która potrwa do 1 września 2017 r.

Marek Ryś otrzymał dziś od zarządu powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu 2017-06-26, Poniedziałek

Dziś 26 czerwca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu Markowi Rysiowi (dotychczas p.o. dyrektor).

Paweł Newerla uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego 2017-06-26, Poniedziałek

Paweł Newerla uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego

Dzisiaj, 26 czerwca na sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wręczyli tytuł i medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego Pawłowi Newerli.

Zachowaj bezpieczeństwo w pracy na roli 2017-06-22, Czwartek

Zachowaj bezpieczeństwo w pracy na roli

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin.

CKZiU nr 2 „Mechanik” otrzyma prawie 1,7 mln dofinansowania UE

Indywidualna ścieżka rozwoju zawodowego, sprofilowane doradztwo zawodowe, dedykowane kursy certyfikowane, płatne praktyki i staże, wizyty studyjne w firmach i zajęcia warsztatowe na wyższej uczelni.

VI Zamkowa Noc z Duchami już w piątek na Zamku Piastowskim 2017-06-19, Poniedziałek

VI Zamkowa Noc z Duchami już w piątek na Zamku Piastowskim

Zapraszamy 23 czerwca od godz. 18.30 na zamkowy dziedziniec. Jak zwykle nie zabraknie szczypty horroru i przede wszystkim dobrej zabawy. Będzie niesamowita muzyka, światło i lasery przestrzenne, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Mile widziane wszelkie przebrania. Sprawdź jaki przygotowaliśmy program!

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2017-06-14, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” z Krzyżanowic na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Mocni razem” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu 2017-06-13, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej UKS Start Pietrowice Wielkie – na realizację zadania publicznego pt. 1. Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt (rocznik 2000 – 2002) z udziałem drużyny z Rendsburga – miasta partnerskiego wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Ćwiczenia RENEGADE - SAREX

W dniach 6 - 8 czerwca br. (termin zapasowy 9 czerwca br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 17/I.

• « Pierwsza