Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

100-lecie Powstań Śląskich 2019-08-16, Piątek

100-lecie Powstań Śląskich

W nocy z 16 na 17 sierpnia, dokładnie 100 lat temu wybuchło pierwsze powstanie śląskie. To podczas tego zbrojnego zrywu z 1919, ale i kolejnych z lat 1920 i 1921 zdecydowano o państwowej przynależności Górnego Śląska.

Trzej tenorzy na Zamku w Raciborzu 2019-08-14, Środa

Trzej tenorzy na Zamku w Raciborzu

Pieśni i piosenki, szlagiery a także znane arie operetkowe i musicalowe w wykonaniu trzech tenorów zabrzmią już 24 sierpnia (sobota) na dziedzińcu Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Głosuj na reprezentantkę powiatu i Śląskiego w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019-08-14, Środa

Województwo śląskie reprezentuje w tym konkursie ferma drobiu Renaty Wiesner z Bieńkowic w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim. Głosy można oddawać do północy 12 września br.

Badania ankietowe dotyczące plonów zbóż, rzepaku i rzepiku w województwie śląskim 2019-08-14, Środa

W dniach 12-22 sierpnia br. Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadzi w województwie śląskim badanie ankietowe, które dotyczyć będzie plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku.

Środki Europejskiego Funduszu Społecznego na dofinansowanie studiów podyplomowych dla osób bezrobotnych 2019-08-14, Środa

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, iż w dalszym ciągu dysponuje środkami Europejskiego Funduszu Społecznego na dofinansowanie studiów podyplomowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w tut. Urzędzie.

Inicjatywa sołecka w powiecie raciborskim - umowy podpisane 2019-08-08, Czwartek

Inicjatywa sołecka w powiecie raciborskim - umowy podpisane

Ponad 227 tys. złotych zł trafi do 5 gmin powiatu raciborskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Ze środków skorzysta 13 sołectw, którym przyznano dofinansowanie do realizacji projektów na jakich najbardziej zależało mieszkańcom.

Blisko 250 tys. na przebudowę drogi powiatowej w Bieńkowicach 2019-08-08, Czwartek

Blisko 250 tys. na przebudowę drogi powiatowej w Bieńkowicach

Dziś w starostwie w Raciborzu podpisana została umowa na przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Bieńkowicach (ul. Bojanowska). Wartość pozyskanego dofinansowania na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych to 248 750 tys. zł.

Ponad 215 tysięcy euro na międzynarodowe projekty w I LO 2019-08-02, Piątek

Ponad 215 tysięcy euro na międzynarodowe projekty w I LO

Półmetek wakacji przynosi dobre wieści dla ILO w Raciborzu. Po letniej przerwie młodzież i nauczyciele rozpoczną realizację dwóch międzynarodowych projektów edukacyjnych. Oba potrwają 2 lat i będą finansowane w ramach programu Erasmus +. Tym razem „Kasprowicz” będzie współpracował ze szkołami z Luksemburga, Włoch, Turcji, Rumunii i Francji.

PFRON wznawia dofinansowanie do zakupu elektrycznych wózków inwalidzkich 2019-08-02, Piątek

PFRON wznawia dofinansowanie do zakupu elektrycznych wózków inwalidzkich

Do 10 tys. złotych dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym będą mogły otrzymać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych osoby z dysfunkcją narządu ruchu. Przewidywane wydatki na ten cel wyniosą w 2019 roku około 20 mln zł.

Budowa chodnika przy ul. Dębicznej 2019-08-01, Czwartek

Budowa chodnika przy ul. Dębicznej

Jeszcze w tym roku przy ul. Dębicznej w Raciborzu powstanie dalszy ciąg chodnika. To efekt współpracy i uzgodnień starosty raciborskiego z prezydentem Raciborza.

• « Pierwsza