Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego zanieczyszczenia powietrza 2020-01-17, Piątek

Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego zanieczyszczenia powietrza

Dzisiaj, 17 stycznia 2020 r. na obszarze powiatu raciborskiego prognozowane jest przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

„Dzień Otwarty" dla Pracodawców oraz Spotkanie Informacyjne dot. Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2020-01-16, Czwartek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu zaprasza wszystkich pracodawców z terenu powiatu raciborskiego do udziału w „Dniu Otwartym", którego celem będzie omówienie dostępnych form wsparcia oraz do udziału w Spotkaniu Informacyjnym nt. możliwości finasowania działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Konsultacje społeczne zmian w Programie współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok 2020-01-15, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zmiany uchwały w sprawie programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok.

Zmiany przepisów dotyczących rejestracji pojazdów 2020-01-15, Środa

Zmiany przepisów dotyczących rejestracji pojazdów

Od 200,- do 1000,- zł kary dla właścicieli pojazdów, którzy w wymaganym terminie 30 dni nie zgłoszą w Starostwie Powiatowym w Raciborzu sprzedaży lub zakupu pojazdu oraz nie zarejestrują pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Chroń gospodarstwo przed wirusem zjadliwej grypy ptaków - komunikat 2020-01-13, Poniedziałek

Chroń gospodarstwo przed wirusem zjadliwej grypy ptaków - komunikat

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu informuje o nowych ogniskach wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) a także potwierdzonych przypadkach tej jednostki chorobowej u ptaków dzikich na terenie Polski w styczniu 2020 r.

Praca w starostwie w Referacie Architektury i Budownictwa 2020-01-13, Poniedziałek

Praca w starostwie w Referacie Architektury i Budownictwa

Starostwo w Raciborzu ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze ds. architektoniczno-budowlanych w Referacie Architektury i Budownictwa.

Noworoczny koncert starosty i prezydenta 2020-01-07, Wtorek

Noworoczny koncert starosty i prezydenta

W piątek 3 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury na powitanie Nowego Roku odbył się tradycyjny Koncert Noworoczny Starosty i Prezydenta.

Koncert noworoczny starosty i prezydenta 2019-12-30, Poniedziałek

Koncert noworoczny starosty i prezydenta

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy i Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 3 stycznia 2020 roku o godzinie 18.00.

Konsultacje społeczne zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego ze zm. 2019-12-27, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego ze zm.

Bardzo zła jakość powietrza

Dzisiaj, 19 grudnia 2019 r. prognozowana jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie bardzo zła.

• « Pierwsza