Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Dziś świętujemy 30 lecie polskich samorządów 2020-05-27, Środa

Dziś świętujemy 30 lecie polskich samorządów

Z okazji dzisiejszego Dnia Samorządu Terytorialnego, przypadającego właśnie w 30 rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w naszej ojczyźnie, Starosta Raciborski składa podziękowania i najlepsze życzenia wszystkim osobom, które obecnie tworzą samorząd.

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego 2020-05-27, Środa

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego

Starosta wraz z prezydentem chcą pozyskać środki na remont mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu 2020-05-27, Środa

Powiat Raciborski mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników mostu oraz zabezpieczenie potrzeb komunikacyjnych w ruchu drogowym, w piśmie skierowanym do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka podkreśla pilną potrzebę przeprowadzenia remontu mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu.

Oświadczenia Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody 2020-05-26, Wtorek

Oświadczenia Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody

Ostatnie wydarzenia dotyczące przekształcenia raciborskiego szpitala oraz konsekwencje tych decyzji spowodowały, że postanowiłem ustosunkować się do zarzutów i pomówień stawianych zarówno w anonimowych komentarzach jak i w medialnych wypowiedziach osób, które nie muszą za nic ponosić odpowiedzialności

Badania w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu 2020-05-26, Wtorek

Badania w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu

Dzisiaj odbyła się akcja badań kontrolnych pracowników Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2.

Realizacja wsparcia dla pracodawców 2020-05-26, Wtorek

Realizacja wsparcia dla pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu w ramach Tarczy antykryzysowej wypłacił już 10.280.000,00 zł na niskooprocentowane pożyczki dla pracodawców i przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Rozpatrzono pozytywnie 2056 wniosków.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu przywraca możliowość bezpośredniej obsługi klienta

Od poniedziałku 25 maja 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przywrócona zostaje możliwość bezpośredniej obsługi klientów.

Już niedługo nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu 2020-05-19, Wtorek

Już niedługo nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu

Wkrótce raciborski szpital wzbogaci się o nowy stół operacyjny. Pozyskane środki na zakup tego nowoczesnego sprzętu są pokłosiem ubiegłorocznej wizyty delegacji Powiatu Raciborskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, kiedy to podpisano umowę na dostawę nowej karetki pogotowia.

Dalszy etap przebudowy ul. Kościuszki - Łąkowa - Kolejowa jest coraz bliżej 2020-05-15, Piątek

Dalszy etap przebudowy ul. Kościuszki - Łąkowa - Kolejowa jest coraz bliżej

Władze Powiatu Raciborskiego nie zapominają o potrzebach inwestycji dla Raciborzan. W ostatnim czasie Starosta Raciborski przeprowadził uzgodnienia z Prezydentem Miasta Racibórz dotyczące realizacji kolejnego etapu przebudowy ulic: Łąkowej, Kolejowej i Kościuszki.

Realizacja wsparcia dla pracodawców 2020-05-15, Piątek

Realizacja wsparcia dla pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu w ramach Tarczy antykryzysowej wypłacił już 6.405.000,00 zł na niskooprocentowane pożyczki dla pracodawców i przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Rozpatrzono pozytywnie 1281 wniosków.

• « Pierwsza