Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Prezes spółki Mieszko z wizytą w starostwie 2019-03-14, Czwartek

Prezes spółki Mieszko z wizytą w starostwie

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu z wizytą oficjalną u starosty Grzegorza Swobody gościł prezes zarządu Mieszko S.A. Juozas Daunys. Towarzyszyli mu Iwona Niewrzoł dyrektor finansowy, Raimondas Baksys dyrektor ds. projektów strategicznych oraz Bogusław Buchalik kierownik ds. zakupów.

100 dni starosty - najważniejsze kwestie rozpoczętej VI kadencji samorządu 2019-03-11, Poniedziałek

100 dni starosty - najważniejsze kwestie rozpoczętej VI kadencji samorządu

Liczne spotkania z mieszkańcami i dziesiątki pytań o remont Łąkowej-Kościuszki, oświatę, szpital, placówkę opiekuńczą w Cyprzanowie i funkcjonowanie PKS-u. Starosta Grzegorz Swoboda, po pierwszych stu dniach zarządzania powiatem, wyjaśnia najważniejsze kwestie tej kadencji.

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego 2019-03-11, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania  publicznego

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej

Pracownie specjalistyczne w raciborskim Plastyku 2019-03-11, Poniedziałek

Pracownie specjalistyczne w  raciborskim Plastyku

Studio fotograficzne, ciemnia i sala multimedialna to najnowsze pomieszczenia jakimi może pochwalić się ZSO Nr 1 w Raciborzu. Remont objął zarówno prace budowlane, jak i doposażenie w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt.

Trzy projekty drogowe powiatu czekają na ocenę 2019-03-06, Środa

Trzy projekty drogowe powiatu czekają na ocenę

Powiat raciborski złożył wnioski o dofinansowanie przebudowy trzech dróg powiatowych w gminach: Krzanowice, Krzyżanowice i Kornowac. Samorząd stara się o wsparcie finansowe ze środków budżetu województwa śląskiego na odcinki dróg wykorzystywanych do transportu rolnego.

Konkursy na stanowiska dyrektorów MOW w Rudach i PPP w Raciborzu 2019-03-05, Wtorek

Konkursy na stanowiska dyrektorów MOW w Rudach i PPP w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkursy na stanowiska: dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach przy ul. Szkolnej 2 oraz dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu przy ul. Jana 14.

Oficjalne otwarcie placówki w Cyprzanowie 2019-03-05, Wtorek

Oficjalne otwarcie placówki w Cyprzanowie

Dziś w Cyprzanowie została oficjalnie otwarta Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza. W otwarciu uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, wójt gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Otwarte Serca Dzieciom” z Kuźni Raciborskiej, które prowadzi placówkę. Nie mogło też zabraknąć samych wychowanków oraz osób, które pomogły w jej otwarciu.

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego 2019-03-05, Wtorek

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania  publicznego

Zarząd Powiatu Racibiorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu pomocy społecznej pn. „Prowadzenie na terenie powiatu raciborskiego, w latach 2019 – 2023, domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, pochodzących z terenu powiatu raciborskiego”.

Umowa na remont ul. Łąkowej i Kościuszki podpisana 2019-03-01, Piątek

Umowa na remont ul. Łąkowej i Kościuszki podpisana

Dziś o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej - ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu.

Nowoczesna nauka w nowoczesnych pracowniach w „Mechaniku” 2019-03-01, Piątek

Nowoczesna nauka w nowoczesnych pracowniach w „Mechaniku”

Od września 2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, realizowany jest projekt pod nazwą: „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 2 „Mechanik”.

• « Pierwsza