Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
  • « Pierwsza

Komunikat i ostrzeżenia WOPR KATOWICE/ŚLĄSK 2016-01-08, Piątek

Gorąco apelujemy od powstrzymania się od wchodzenia na lód!

Powiadomienie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dot. monitoringu powietrza 2016-01-08, Piątek

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach w oparciu o dane uzyskane w ramach śląskiego monitoringu jakości powietrza informuje, że w dniu 08.01.2016 r. w godzinach przedpołudniowych nie wystąpiły przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężeń jednogodzinnych dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla oraz ośmiogodzinnego poziomu docelowego ozonu.

Powiadomienie dotyczące przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 2016-01-08, Piątek

Wczoraj na obszarze aglomeracji górnośląskiej w: Katowicach, Mysłowicach, Tychach, na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej w mieście Jastrzębie Zdrój oraz w strefie śląskiej w powiatach bieruńsko-lędzińskim, pszczyńskim, raciborskim, wodzisławskim wystąpiło w powietrzu przekroczenie poziomu informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia poziomu alarmowego dla pyłu PM10.

Konsultacje projektu uchwały dot. nadania statutu szpitalowi w Raciborzu 2016-01-07, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu w roku 2015 2016-01-05, Wtorek

Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu w roku 2015.

Przedsiębiorco, nie czekaj aż przyjdzie kontrola! 2016-01-05, Wtorek

Szkolenia nt. sprawozdań dotyczących korzystania ze środowiska dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Konkurs na stanowisko dyrektora ds. lecznictwa raciborskiego szpitala 2016-01-05, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko: Zastępcy Dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, z siedzibą przy ul. Gamowskiej 3, 47-400 Racibórz.

Przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 2016-01-05, Wtorek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia, że dnia 4 stycznia 2016 roku w mieście Bielsko-Biała oraz na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej (Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój) oraz w powiecie rybnickim wystąpiło w powietrzu przekroczenie wartości progowej (200 µg/m3) informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (300 µg/m3).

PCPR w Raciborzu zatrudni pracowników socjalnych 2016-01-04, Poniedziałek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu poszukuje pracowników socjalnych do ruszającego projektu pn. „Drugiemu Człowiekowi”.

Noworoczne Spotkanie Starosty i Prezydenta Raciborza 2015-12-22, Wtorek

Noworoczne Spotkanie Starosty i Prezydenta Raciborza

W piątek, 8 stycznia 2016 r. w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 o godz. 18.00 rozpocznie się Noworoczny Koncert pod patronatem Starosty Raciborskiego i Prezydenta Raciborza. Na scenie zaprezentują się członkowie zespołów artystycznych działających w RCKu. Wystąpią m.in. Zespół Skaza, Klub Tańca Mag-Dance, Grupa Bez Nazwy i Zespół Perspektywa.

• « Pierwsza