Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Raciborzu

2024-08-08, Czwartek
Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Raciborzu!
Projekty realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach perspektywy finansowej 2021-2027

„Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Raciborzu" - Grant w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23, w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

Powiat Raciborski jest realizatorem projektu „Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Raciborzu" dofinansowanego z grantu w ramach Konkursu Grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Głównym celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Grant zostanie wykorzystany na działania w ramach:

- obszaru kompetencyjnego - szkolenia pracowników IT i pracowników nie technicznych,

- obszaru technicznego - zakup sprzętu i licencji,

- obszaru organizacyjnego - przeprowadzenie audytów KRI i aktualizacji dokumentacji SZBI wraz z usługa doradczą.

Projekt przyczyni się do wzmocnienia cyberbezpieczeństwa w Starostwie realizującym zadania rządowe i samorządowe, wpłynie na wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, co
jest celem FERC Działanie 2.2. Efekty zostaną osiągnięte dzięki aktualizacji procedur bezpieczeństwa informacji, pogłębieniu wiedzy o cyberbezpieczeństwie, rozbudowaniu narzędzi do monitorowania zagrożeń, optymalizacji sprzętu i oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem informacji i przechowywania kopii zapasowych.

Efekty projektu: 1 wsparta w zakresie cyberbezpieczeństwa JST, 2 przeszkolonych pracowników IT, 120 przeszkolonych osób (pracowników nie IT), 3 systemy zwięszające poziom bezpieczeństwa informacji.

Całkowity koszt przedsięwzięcia realizowanego w ramach grantu to 904 250,010 zł.
Wartość całkowita grantu (dofinansowania) dla Powiatu Raciborskiego
wynosi 849 995,30 zł, w tym wkład UE (środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego): 705 496,10 zł, środki z budżetu państwa: 144 499,20 zł.

Okres realizacji grantu – 2024 r. - 2026 r.