Znamy wyniki I etapu konkursu na najlepszego rolnika ziemi raciborskiej 2014

2014-04-14, Poniedziałek

W ubiegłą sobotę w Centrum Społeczno – Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich odbył się I etap konkursu ,,Najlepszy Rolnik ziemi raciborskiej 2014 roku". Uczestnicy rozwiązywali pisemny test zawierający pytania z zakresu m.in. uprawy roślin, hodowli zwierząt, mechanizacji w rolnictwie, zasad ochrony środowiska w gospodarstwach rolnych, ekonomiki rolnictwa i bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Do bezpośrednich zmagań przystąpiło 9 rolników, a do etapu II polegającego na wizytacji gospodarstwa przez Kapitułę Konkursową zakwalifikowali się:
1. Michał Stroka - Racibórz
2. Dawid Stroka - Racibórz,
3. Bernard Cycoń - Zawada Książęca

Celem konkursu jest popularyzacja osiągnięć zawodowych i społecznych rolników naszego regionu, wyróżnienie osób gospodarnych, zaradnych, aktywnych i otwartych na nowoczesne rolnictwo, promowanie bezpieczeństwa pracy jak również kreowanie pozytywnego wizerunku rolnictwa i wsi powiatu raciborskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w I etapie konkursu, a zakwalifikowanym do II etapu serdecznie gratulujemy.

Finał konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na dożynkach powiatowych w Bieńkowicach.

Konkurs "Najlepszy Rolnik ziemi raciborskiej 2014 roku" organizuje Powiat Raciborski we współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Państwową Inspekcją Pracy, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Izbą Rolniczą, gminami powiatu oraz innymi instytucjami i organizacjami okołorolniczymi.