VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki 2015 2015-10-13, Wtorek

VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki 2015

Serdecznie zapraszamy 15 i 16 października na VIII Raciborskie Dni Nauki i Techniki w 2015 roku.Impreza odbędzie się na Zamku Piastowskim, Arenie Rafako i w Muzeum w Raciborzu.

Weź udział w Narodowej Loterii Paragonowej 2015-10-13, Wtorek

Weź udział w Narodowej Loterii Paragonowej

Samochody Opel Insignia i Astra oraz nowoczesne laptopy i ipady czekają na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej, która ruszyła 1 października 2015 r. Najnowsza akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów zachęca Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma im uświadomić, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.

XII Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki 2015 2015-10-12, Poniedziałek

XII Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki 2015

Już po raz dwunasty, tym razem w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 w dniach 23-25 października odbędą się Wiatraki – Raciborski Festiwal Podróżniczy. Jak co roku spotkania z podróżnikami, explorerami, slajdowiska, reportaże, blok szkolny dla dzieci i młodzieży, koncerty i wiele, wiele atrakcji. Wśród tegorocznych gości m.in. Ryszard Pawłowski i Elżbieta Dzikowska.

Zamki i pałace ziemi raciborskiej - spotkanie z historią lokalną na zamku 2015-10-08, Czwartek

„Zamki i pałace ziemi raciborskiej” - to tytuł kolejnego wykładu, jaki wygłosi Mariusz Mrozek w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Na wykład zapraszamy we wtorek 13 października do sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.

Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego 2015-10-07, Środa

Bezpośrednie zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t. j. Dz. U. z 2015 r., poz. 1440).

Fundacja na rzecz Szpitala przekazała sprzęt dla Pogotowia 2015-10-05, Poniedziałek

Fundacja na rzecz Szpitala przekazała sprzęt dla Pogotowia

Dziś, 5 października br. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu dwa Plecaki Medicus 10. Plecaki przeznaczone do przechowywania i transportu sprzętu medycznego i ratowniczego oraz podstawowych leków wykorzystywanych w stanach zagrożenia życia trafiły do Pogotowia Ratunkowego.

Konsultacje społeczne - nagroda Mieszko AD w dziedzinie kultury 2015-10-01, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznej Nagrody Starosty Raciborskiego „Mieszko AD ...” w dziedzinie kultury.

Ruszyła rekrutacja na bezpłatne warsztaty Jesienny Rozwój! 2015-10-01, Czwartek

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego kolejny raz rusza z cyklem bezpłatnych warsztatów nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym. Warsztaty skierowane są do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego.

Bronisław Piróg nagrodzony za zasługi dla rozwoju turystyki 2015-10-01, Czwartek

Bronisław Piróg nagrodzony za zasługi dla rozwoju turystyki

25 września w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości wręczono „Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2015 roku”. W tym roku dyplomy marszałka otrzymało 54 organizacji i osób. Wśród nich był Bronisław Piróg zgłoszony do nagrody przez starostę raciborskiego.

WIOŚ informuje o jakości powietrza 2015-09-30, Środa

Na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach publikowane są informacje w sprawie jakości powietrza w województwie śląskim.