Powiat

Cech Rzemiosł Różnych uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego 2015-10-28, Środa

Cech Rzemiosł Różnych uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego

We wtorek, 27 października na sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wręczyli tytuł i medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego dla Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu

Wyniki konsultacji projektu uchwały dot. nagrody Mieszko AD 2015-10-28, Środa

Ogłoszenie o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznej Nagrody Starosty Raciborskiego „Mieszko AD ...” w dziedzinie kultury.

I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego 2015-10-27, Wtorek

I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego

W sobotę, 24 października w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego.

Dofinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych - spotkanie dla mieszkańców Raciborza 2015-10-22, Czwartek

W środę, 28 października w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się spotkanie dla przyszłych beneficjentów programu PROSUMENT na dofinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych.

Piątek z PERSPEKTYWAMI - festiwal i porozumienie 2015-10-19, Poniedziałek

Piątek z PERSPEKTYWAMI - festiwal i porozumienie

W piątek, 16 października w Arenie Rafako podpisano porozumienie pomiędzy Powiatem Raciborskim a Śląskim Kuratorium Oświaty. W jego ramach Śląski Kurator Oświaty planuje wdrożenie pilotażowego programu monitorowania rozwoju zawodowego absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Program nosić będzie nazwę "Badanie losów absolwentów". Po raz pierwszy odbył się też Festiwal Perspektyw.

Wizyta delegacji z partnerskiego Powiatu Elbe-Elster 2015-10-19, Poniedziałek

Wizyta delegacji z partnerskiego Powiatu Elbe-Elster

W piątek, 16 października, dobiegła końca dwudniowa oficjalna wizyta starosty partnerskiego Powiatu Elbe-Elster. Była to druga wizyta Christiana Heinricha – Jaschinskiego w naszym powiecie od momentu podpisania partnerstwa w 2012 roku.

Festiwal Perspektyw już jutro na raciborskiej Arenie Rafako 2015-10-15, Czwartek

Prezydent Miasta Raciborza, Starosta Raciborski oraz Wydawnictwo Nowiny zapraszają na „Festiwal Perspektyw”, który odbędzie się 16 października, w piątek w Arenie Rafako w Raciborzu. Początek o godz. 10.00.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim zamku 2015-10-14, Środa

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim zamku

Dziś w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia i podziękowania za codzienną pracę i zaangażowanie w wychowanie oraz wykształcenie młodego pokolenia, było wręczenie dorocznych nagród w dziedzinie edukacji oraz listów gratulacyjnych, a na zakończenie - program artystyczny.

Konsultacje społeczne Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami na 2016 rok 2015-10-14, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Raciborskiego organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok”.

Konsultacje społeczne dot. dotacji celowej na dofinansowanie usuwania azbestu 2015-10-14, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zasad, trybu udzielania oraz rozliczania dotacji celowej z budżetu powiatu raciborskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z demontażem, usuwaniem i unieszkodliwianiem elementów zawierających azbest realizowanych na terenie powiatu raciborskiego w latach 2016-2020.