Powiatowy monitoring jakości powietrza 2017-11-28, Wtorek

Powiatowy monitoring jakości powietrza

W powiecie raciborskim zamontowano kolejne już urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego. Czujniki zostały zamontowane w każdej z gmin oraz w każdej dzielnicy miasta Raciborza.

Konsultacje społeczne statutu szpitala 2017-11-28, Wtorek

Konsultacje społeczne statutu szpitala

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne statutu Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Laureaci konkursu Piękna wieś województwa śląskiego 2017 2017-11-28, Wtorek

Laureaci konkursu Piękna wieś województwa śląskiego 2017

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Raciborskiego gościli laureaci rozstrzygniętego w ostatnim czasie wojewódzkiego konkursu z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

„Nie truj sąsiada” - kolejna odsłona ofensywy antysmogowej 2017-11-24, Piątek

„Nie truj sąsiada” - kolejna odsłona ofensywy antysmogowej

Sezon grzewczy wiąże się niestety z kolejny etap zmagań z niską emisją. Doniesienia o limitach emisji pyłu zawieszonego przekroczonych o kilkaset procent znów zaczynają być naszą codziennością.

Reprezentantka powiatu na festiwalu Finsterwalder Sanger 2017-11-21, Wtorek

Reprezentantka powiatu na festiwalu Finsterwalder Sanger

Julia Różycka, reprezentantka kół wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu a jednocześnie wielokrotna laureatka m.in. ogólnopolskich festiwali piosenki, 18 listopada 2017 r. wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Jazz + Pop” organizowanym w niemieckim mieście Finsterwalde.

Udział w pracach składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu. 2017-11-21, Wtorek

Starosta raciborski ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące świadczenia usług polegających na udziale w pracach składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.

Konkurs na prowadzenie domu dla matek w 2018 roku 2017-11-17, Piątek

Konkurs na prowadzenie domu dla matek w 2018 roku

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego powiatu raciborskiego z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „Powadzenie w roku 2018 domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży oraz kobiet będących ofiarami przemocy w rodzinie, z terenu powiatu raciborskiego”.

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2017 2017-11-15, Środa

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2017

Przypominamy, że do 30 listopada br. trwa przyjmowanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017.

Pracownie do praktycznej nauki zawodów nabierają kształtów 2017-11-07, Wtorek

Pracownie do praktycznej nauki zawodów nabierają kształtów

W pomieszczeniach Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 oraz nr 2 „Mechanik” trwa kompleksowy remont.

Zmiana organizacji ruchu podczas Świąt Wszystkich Świętych 2017-10-25, Środa

Zmiana organizacji ruchu podczas Świąt Wszystkich Świętych

Zbliżają się dni, w których będziemy odwiedzać groby naszych bliskich, przyjaciół, osób dla nas ważnych. Z tego powodu niezwykle ważne będą dla Was informacje, jak będzie wyglądać organizacja ruchu w pobliżu cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.