Zarząd powołał 3 dyrektorów ponadpodstawowych szkół powiatowych

2021-03-30, Wtorek
Pieczęć - konkurs na dyrektora szkoły rozstrzygnięty

W dniu dzisiejszym tj. 30 marca odbyło się sto dziewiętnaste posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego. Istotnym punktem obrad było przyjęcie uchwał o powierzeniu funkcji dyrektorów 3 ponadpodstawowych szkół powiatowych takich jak:

- II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu,
 - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu,
 - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik"
    w Raciborzu

W trakcie posiedzenia Zarząd Powiatu Raciborskiego zapoznał się z wynikami rozstrzygniętych konkursów i zadecydował o powołaniu na stanowisko dyrektora:

- Macieja Malinowskiego (na okres od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2026 r.)
Jacka Kąska (na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.)
- Sławomira Janowskiego (na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.).

Jednocześnie  nadane zostały upoważnienia do składania w imieniu Powiatu Raciborskiego oświadczeń woli w sprawach związanych z:

- bieżącym kierowaniem jednostką i jej funkcjonowaniem oraz administrowaniem mieniem, w jakie została wyposażona,
- wykonywaniem zadań statutowych jednostki i przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych w ramach tych zadań,
- dysponowaniem środkami budżetowymi w ramach wydatków określonych w planie finansowym jednostki za dany rok.

Kontynuującym pracę Panom gratulujemy oraz życzymy sukcesów i skuteczności w dalszym kierowaniu placówkami.