Zapraszamy do tańca z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu!

2016-01-13, Środa

W sobotę, 30 stycznia w hali widowiskowo-sportowej Arena Rafako o godz. 17:00 odbędzie się X Jubileuszowa Karnawałowa Rewia Tańca.

Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, natomiast współorganizatorami są: OSiR w Raciborzu oraz Rada Rodziców przy MDK-u. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Raciborski - Ryszard Winiarski i Prezydent Miasta Racibórz - Mirosław Lenk.

W roli głównej wystąpi utalentowana młodzież powiatu raciborskiego, która zaprezentuje urozmaicony repertuar swoich możliwości w tańcach towarzyskich. X Jubileuszowa Karnawałowa Rewia Tańca zostanie poprzedzona tradycyjnie warsztatami tanecznymi: piątek - salsa - prowadzenie Aleksander Piecha, szkoła tańca El Pachanguero z Rybnika, następnie sobota - taniec towarzyski – prowadzenie Jan Kliment, tancerz partnerujący min. Ani Wyszkoni w tanecznym show telewizji POLSAT Dancing with the Stars - Taniec z Gwiazdami, dwukrotny mistrz Czech i pięciokrotny mistrz Polski, trener i sędzia World Dance Council. W sobotnim popołudniowym programie naszego Jubileuszu obowiązkowo odbędzie się Konkurs tańca towarzyskiego dla młodzieży – wychowanków MDK-u w Raciborzu, gdzie młodzież zaprezentuje swój dorobek artystyczny, wykorzystując również zasady savoir-vivre obowiązujące w tańcu towarzyskim. Tańce standardowe i latynoamerykańskie zostaną wytańczone w odpowiednich strojach do każdego stylu tanecznego.

Tego wieczoru nie zabraknie również pokazów tańca Zespołu tanecznego REWIA, par sportowych tańca towarzyskiego reprezentujących Klub Tańca Towarzyskiego REWIA działający przy MDK-u w Raciborzu i naszych byłych wychowanków kontynuujących przygodę z tańcem na wielu parkietach w Polsce i za granicą. Występ gościa specjalnego Jana Klimenta z partnerką Lenką Trzovą niech będzie zachętą i motywacją do dalszej pracy dla naszych młodych tancerzy. Organizatorzy zapewniają, że na publiczność czeka jeszcze wiele innych niespodzianek związanych z poprzednimi edycjami Karnawałowej Rewii Tańca. W trakcie obrad Jury konkursu tańca zaprezentuje się w gościnnym występie Młodzieżowa Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu.

Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich byłych wychowanków kół tańca towarzyskiego Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, rodziców i przyjaciół. Jeżeli tańczyłeś u nas, nie może Cię zabraknąć na Arenie Rafako 30 stycznia 2016. o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Roztańczona niedziela z MDK

W niedzielę natomiast, 31 stycznia, zapraszamy na II Dziecięcą Karnawałową Rewię Tańca o godzinie 17.00 również w hali widowiskowo-sportowej Arena Rafako w Raciborzu przy ul. Łąkowej 31.

Występy dzieci podczas Rewii  poprzedzają warsztaty tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Tancerze tańca towarzyskiego szkolić się będą pod okiem wysoko utytułowanych tancerzy tańca towarzyskiego Dagmary Nowak i Adama Vasina posiadających najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcu towarzyskim. Zespoły tańca nowoczesnego natomiast przygotowywać będzie  Dariusz Mrowiec z Brzeskiej Szkoły Tańca i Baletu „Coco Dance Center”. Szkoleniowcy również uświetnią  Rewię  swoim pokazem tanecznym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu raciborskiego oraz miasta Racibórz na taneczną prezentację dorobku artystycznego dzieci. Podczas Rewii wystąpią również: dziecięcy zespół tańca towarzyskiego „Mini Rewia”, zespół tańca towarzyskiego „Allora Dance” oraz zespoły tańca nowoczesnego: „Szał” i „Szajka”.

Imprezę taneczną uświetni recital Dominiki Sozańskiej, wychowanki koła emisji głosu dla dzieci i młodzieży MDK w Raciborzu oraz Trio Appassionato -  uczestniczek programu telewizji POLSAT „Super Dzieciak”.

Serdecznie zapraszamy!