Zamkowe ferie zimowe

2014-01-16, Czwartek

Fantastyczna noc na zamku z Biblioteką, festiwal gier logicznych, turniej Speed Stacks oraz wyjątkowo interesujące spotkanie z profesjonalną fotografią i opowieściami o zwierzętach naszych lasów - takie atrakcje czekają na młodych mieszkańców powiatu raciborskiego na Zamku Piastowskim w czasie ferii.

Zamek Piastowski przyzwyczaił już swoich mniejszych gości do ciekawych zajęć edukacyjnych. Nie inaczej będzie tym razem. Wspólnie z Fundacją ProAktywni już na początku tygodnia zorganizowane będą dwa ciekawe spotkania:

PONIEDZIAŁEK, 20.01.2014 r., godz. 10.00-12.30 Warsztaty Speed Stacks dla początkujących i zawody mini Speed Stacks w kategorii OPEN.

WTOREK, 21.01.2014 r., godz. 10.00-12.30
Matematyka na wesoło - budowanie modeli wielościanów, łamigłówki logiczne, sudoku; turnieje w planszowych grach logicznych.

Ciekawie zapowiada się również czwartkowe spotkanie z uznanym fotografikiem, leśnikiem i przyrodnikiem Tomaszem Sczansnym. Kto z rodziców pamięta Zwierzyniec, ten z pewnością powinien zabrać swoją pociechę w tym dniu na zamek. Tomasz Sczansny z wielką pasją opowiada o świecie zwierząt z raciborskich lasów a jednocześnie prezentuje ciekawe zdjęcia. Spotkanie organizowane jest wspólnie z Nadleśnictwem Rudy Raciborskie. Zapraszamy 23.01.2014 r., w godz. 10.00-12.00.

Natomiast w piątek, 24 stycznia, w godz. 20.00-22.00, Zamek oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zapraszają na Fantastyczną Zamkową Noc z Książką. Późną wieczorową porą, przy wątłym świetle, w zamkowych komnatach odbędą się konkursy, zabawy, bal przebierańców z Lilu Play oraz czytanie baśni i bajek, a dla dorosłych seria prelekcji o zamkowych tajemnicach.

W programie:
I.   Co robią książki nocą? czyli "Straszyć nie jest łatwo" Marcina Pałasza – głośne czytanie z podziałem na role
II.   Potyczki literackie z bajką w tle – krótkie konkursy wiedzy
III. Magiczne esy floresy – zajęcia plastyczne m.in. ozdabianie masek karnawałowych i średniowiecznych inicjałów
IV. Szranki i konkury o tytuł rycerza i damy dworu – zawody sportowe
V. Maskarada karnawałowa z wodzirejem, którą poprowadzi Lilu Play

Program potrwa około 2 godziny, od 20.00 do 22.00. W tym czasie rodzice bądź inni opiekunowie dzieci nie będą się nudzić. Zamek zaprasza do sali konferencyjnej na pachnącą kawę i nocny maraton z zamkowymi tajemnicami. Pokaz starych zdjęć i pocztówek oraz prelekcję poprowadzi Grzegorz Wawoczny, autor monografii zamku.

Uwaga!!! Udział w fantastycznej nocy na zapisy. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt: [email protected]

Przez cały okres ferii, od 20 do 31 stycznia, Zamek Piastowski będzie można zwiedzać bezpłatnie. Zamek oraz Punkt Informacji Turystycznej będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00, w weekendy od godz. 10.00 do 18.00.