Zakończenie lata i spotkanie integracyjne w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

2022-09-02, Piątek

Wraz z końcem wakacji w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Zakończenia Lata”. W wydarzeniu tym wzięli udział Przedstawiciele Powiatu Raciborskiego, w tym w szczególności Wicestarosta Raciborski Pan Marek Kurpis.

Głównym założeniem, ideą tego spotkania była integracja środowisk działających na terenie Powiatu Raciborskiego w zakresie opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Na zaproszenie odpowiedziały zaprzyjaźnione placówki z Powiatu Raciborskiego i Miasta Raciborza: Dom Pomocy Społecznej św. Nortburgi, Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy placu Wolności, a także sąsiadujący z DPS-em – Środowiskowy Dom Samopomocy.

Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji, takich jak występ Chóru Mieszkańców DPS „Złota Jesień”, który przygotował repertuar znanych, letnich utworów muzycznych, zachęcając jednocześnie gości do wspólnego biesiadowania. Ponadto odbyły się warsztaty ze śmiechoterapii prowadzone przez animatorkę, która w przebraniu klowna zarażała wszystkich swoim uśmiechem. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak ważny w życiu człowieka jest śmiech i pogoda ducha. Na zakończenie odbył się pokaz trenerski psich sztuczek, w którym przewodniczka wraz z psem rasy owczarek belgijski zadziwiała umiejętnościami, zwinnością i posłuszeństwem wobec komend trenerki swojego psa. Po zakończeniu na gości czekał pyszny obiad.

Gospodarze serdecznie dziękują wszystkim za udział w spotkaniu, za wspólną zabawę, otwartość i budowanie relacji.