Zagłosuj na Zamek Piastowski

2013-08-02, Piątek

36 inwestycji z 27 gmin rywalizuje w tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Wśród zgłoszonych obiektów jest Zamek Piastowski w Raciborzu, odnowiony dzięki unijnemu wsparciu przez Powiat Raciborski. Od 1 sierpnia br. na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego www.slaskie.pl/npp, można oddawać głosy na raciborski zamek.

Głosowanie - jak czytamy na stronie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego - będzie trwało do końca sierpnia. Polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom. Najpopularniejsza wśród biorących udział w plebiscycie internautów realizacja zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Wśród zgłoszonych realizacji są m.in. rynki miejskie, place, skwery i deptaki, tereny rekreacyjne, obiekty usługowe, sportowe, handlowe oraz gastronomiczne. Wszystkie zgłoszenia spełniają warunki formalne konkursu i zostały zakwalifikowane do dalszej oceny. Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt Jury, które przyzna Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego. Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w podczas tegorocznych Śląskich Dni Architektury.