ZSOMS w rękach Województwa Śląskiego

2010-06-30, Środa

W dniu dzisiejszym o godzinie 12.30 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu Marszałek Województwa Śląskiego - Bogusław Śmigielski, Starosta Raciborski - Adam Hajduk oraz Prezydent Miasta Racibórz – Mirosław Lenk podpisali trójstronne porozumienie w sprawie przejęcia przez Województwo Śląskie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.
Z dniem 1 sierpnia br. Powiat Raciborski przekaże Województwu Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, I Liceum Profilowane oraz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, natomiast Miasto Racibórz Szkołę Podstawową Nr 8.
Podczas oficjalnego podpisania porozumienia obecni byli: Henryk Siedlaczek - Poseł na Sejm RP, Ewa Lewandowska - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Dawid Pasek – Zastępca Dyrektora Gabinetu Marszałka, dr Wiesław Garbaciak - Prorektor ds. dydaktyki i studentów AWF w Katowicach, Krzysztof Usielski - Prezes Polskiego Związku Pływackiego, Jacek Zamecznik - Koordynator Szkolenia Młodzieży w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, Otylia Jędrzejczak.

Obecnie szkoły tworzące Zespół kształcą sportowców z różnych gmin województwa w lekkoatletyce, pływaniu, zapasach, siatkówce, piłce nożnej, koszykówce oraz tenisie. Długoletnia tradycja
i osiągnięcia sportowe uczniów sprawiły, iż Zespół na trwałe wpisał się w krajobraz szkolnictwa województwa śląskiego. W szkołach tych naukę pobiera obecnie 702 uczniów (w tym: 243 w szkole podstawowej, 168 w gimnazjum i 291 w liceum). Kształcenie sportowe prowadzone jest od IV klasy szkoły.