ZARZĄD POWIATU RACIBORSKIEGO SPRZEDAJE NIERUCHOMOŚĆ POŁOŻONĄ W SĄSIEDZTWIE SZPITALA REJONOWEGO W RACIBORZU!

2024-10-08, Wtorek

Nieruchomość gruntowa oznaczona geodezyjnie jako działka nr 1587/454, arkusz mapy 4, obręb Starawieś, o powierzchni 1,2616 ha, zapisana jest w księdze wieczystej nr GL1R/00061976/4, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Raciborzu jako własność Powiatu Raciborskiego.

Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: tereny zabudowy usług publicznych (F4UP). Przeznaczenie uzupełniające: usługi, zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i jednorodzinna oraz drogi wewnętrzne i parkingi.

Położenie: bezpośrednie sąsiedztwo Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Działka stanowi teren niezagospodarowany i nieogrodzony. Cena wywoławcza sprzedaży prawa własności przedmiotowej działki w trzecim przetargu ustnym nieograniczonym wynosi 2 000 000,00 zł netto + 23% podatku VAT.

Przetarg odbędzie się dnia 16 października 2024 r. o godz. 1200 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4.

Warunkiem dopuszczenia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 200 000,00 zł w ostatecznym terminie do dnia 9 października 2024 r.

Ogłoszenie szczegółowe zamieszczone zostało na tablicach ogłoszeniowych w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz na stronie internetowej: www.bip.powiatraciborski.pl zakładka: Nieruchomości ogłoszenia.

Dodatkowe informacje udzielane są w Referacie Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4 oraz pod numerem telefonu 32 45 97 343.