ZARA PONOWNIE W ELBE-ELSTER

2024-06-04, Wtorek

Już po raz kolejny, tym razem na specjalne zaproszenie, mażoretki Zara zatańczyły u naszych przyjaciół z partnerskiego powiatu Elbe-Elster.

W zeszłym roku grupa reprezentowała Powiat Raciborski podczas "Dnia Brandenburgii" w miejscowości Finsterwalde, natomiast w miniony weekend (31 maja - 02 czerwca) dziewczęta, które jak zwykle wprawiły wszystkich w zachwyt, zaprezentowały swoje umiejętności w miejscowości Falkenberg na organizowanym przez stowarzyszenie „Die Falkenberger Tanzmäuse” tanecznym festiwalu pt. „Tanzfieber”.

- Dziękuję naszym wspaniałym tancerkom za udział, rodzicom za opiekę, organizatorom za cudowne przedsięwzięcie i serdeczne przyjęcie, a powiatowi Elbe-Elster za pomoc i wsparcie w przygotowaniach do wyjazdu. Cieszę się, że nasza współpraca przebiega tak pomyślnie, bo wymiana młodzieży to jej główne założenie. Dzięki niej młodzież może nawiązywać nowe znajomości, udoskonalać swoje umiejętności językowe, rozwijać swoje pasje i przełamywać wszelkie stereotypy w kontaktach z rówieśnikami z innych krajów - podkreśla Starosta Raciborski, Grzegorz Swoboda.