PTTK Racibórz z partnerską wizytą w Maerkischer Kreis 2019-07-02, Wtorek

PTTK Racibórz z partnerską wizytą w Maerkischer Kreis

Od 25 do 30 czerwca br. w Niemczech w partnerskim powiecie Märkischer Kreis przebywała grupa członków PTTK Racibórz. Razem ze stowarzyszeniem wędrowników SGV (Sauerländische Gebirgsverein) przemierzała Sauerland, i nie tylko, i odkrywała lokalne atrakcje.

Spotkanie z laureatką eliminacji wojewódzkich 17. edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019-07-02, Wtorek

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie śląskim w roku 2019, w ramach eliminacji do XVII Ogólnokrajowego Konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, uznano gospodarstwo pani Renaty Wiesner z miejscowości Bieńkowice, w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim.

Parking przy DPS „Złota Jesień” w Raciborzu 2019-07-01, Poniedziałek

Parking przy DPS „Złota Jesień” w Raciborzu

W Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” zostało oddanych do użytku dziewięć nowych miejsc parkingowych, przeznaczonych dla pracowników i gości Domu. Prace budowlane wykonała Firma Remontowo Budowlana „PRES -BUD” z Rybnika.

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie raciborskim 2019-06-27, Czwartek

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie raciborskim

W ramach organizacji nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie raciborskim, przekazujemy informacje o miejscach i sposobie jej uzyskania.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa 2019-06-26, Środa

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

W związku z realizacją zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieopłatnego poradnictwa obywatelskiego Starostwo Powiatowe w Raciborzu zamieściło listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, zawierającą dane jednostek nieodpłatnego poradnictwa uporządkowaną według tematyki.

Powiatowe badania wad postawy w Krzanowicach 2019-06-26, Środa

Powiatowe badania wad postawy w Krzanowicach

W dniu 26.06.2019 r. w kolejnej gminie powiatu raciborskiego, tym razem w Urzędzie Miasta w Krzanowicach, miało miejsce spotkanie dotyczące planowanego przeprowadzenia nieodpłatnych badań wad postawy dzieci klas I-III szkoły podstawowej.

Nowa kadencja prezesa zarządu PKS w Raciborzu 2019-06-25, Wtorek

Nowa kadencja prezesa zarządu PKS w Raciborzu

Członkowie Rady Nadzorczej PKS w Raciborzu na posiedzeniu w dniu 22 czerwca 2019 r. wybrali prezesa zarządu.

Zarząd powierzył funkcje dyrektorom 2019-06-25, Wtorek

Zarząd powierzył funkcje dyrektorom

Dziś 25 czerwca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektorom.

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu 2019-06-21, Piątek

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu

Śląski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach informuje, że w ramach realizowanych programów nakierowanych na pomoc osobom niepełnosprawnym, uruchamia program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu”.

Umowa na SOR w Raciborzu podpisana 2019-06-19, Środa

Umowa na SOR w Raciborzu podpisana

Dziś w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie starosta raciborski Grzegorz Swoboda i dyrektor raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik podpisali umowę na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ze strony ministerstwa umowę podpisał podsekretarz stanu Sławomir Gadomski.