Powiat

Magdalena Wojak laureatką Grand Prix IV Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 2015-06-15, Poniedziałek

Magdalena Wojak wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zdobyła Grand Prix IV Festiwalu Piosenki Europejskiej, który w dniach 11-13 czerwca br. odbył się w Raciborzu. Podczas koncertu finałowego na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego wokalistom akompaniowała Orkiestra Rozrywkowa Happy Big Band z Mysłowic pod dyrekcją Mirosława Kaszuby. Koncert poprowadzili Roksana Lewak i Mariusz Weidner.

Sukcesy uczniów II LO nagrodzone w Warszawie 2015-06-15, Poniedziałek

Sukcesy uczniów II LO, Jarosława Armatysa i Szymona Łopocza, nagrodzone w Warszawie.

W czwartek startuje Festiwal Piosenki Europejskiej Racibórz 2015 2015-06-11, Czwartek

W czwartek startuje Festiwal Piosenki Europejskiej Racibórz 2015

Już w czwartek rozpocznie się IV edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2015. W tym roku poza konkursem piosenki, spotkaniem z młodzieżą II LO, zaplanowano również warsztaty wokalne, festiwalowe jam session oraz koncert finałowy.

Finał Festiwalu Piosenki Europejskiej - zapraszamy na sobotni koncert 2015-06-11, Czwartek

Finał Festiwalu Piosenki Europejskiej - zapraszamy na sobotni koncert

Już w sobotę na Zamku Piastowskim w Raciborzu (ul. Zamkowa 2) wystąpią młodzi i utalentowani wokaliści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Estonii i Republiki Czeskiej. Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Wyniki konsultacji społecznych dot. wymiaru godzin zajęć dydaktycznych 2015-06-10, Środa

Ogłoszenie o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia szczegółowych zasad określających tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przez nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze szkół i placówek dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Rody szlacheckie ziemi raciborskiej 2015-06-08, Poniedziałek

Taki tytuł nosi wykład, którego będzie można wysłuchać już 9 czerwca (wtorek) w Zamku Piastowskim w Raciborzu. O szlacheckich familiach opowie Paweł Newerla. Początek godz. 17.00.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty na realizację zadania publicznego - Aktywni na wakacjach 2015-06-08, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych „Dom” z Raciborza - na realizację zadania publicznego pt. „Aktywni na wakacjach” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Kryształ z MOWu w Rudach na medal 2015-06-03, Środa

Kryształ z MOWu w Rudach na medal

Wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach zajął 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów. Sebastian Niezgoda pod opieką nauczyciela chemii (Łukasz Sobeczko) wyhodował kryształ dwuchromianu potasu.

Absolwentka raciborskiej BUDOWLANKI trzecia w Polsce 2015-06-01, Poniedziałek

Absolwentka raciborskiej BUDOWLANKI trzecia w Polsce

Martyna Błaszczok, tegoroczna absolwentka raciborskiej Budowlanki, zwyciężczyni okręgowych eliminacji Olimpiady Wiedzy Rolniczej we Wrocławiu, 28-30 maja reprezentowała szkołę w Olsztynie w etapie Centralnym XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – Blok Architektura Krajobrazu.

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu 2015-05-28, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 3.