ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (30.09-06.10.2013 r.)

2013-09-30, Poniedziałek

PONIEDZIAŁEK, 30.09.2013 r.

Godz.12.00
Posiedzenie Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku
Rybnik
W posiedzeniu uczestniczyć będzie Starosta Raciborski

Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
Porządek obrad:
1. Analiza wykonania budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2013 r.
2. Omówienie projektów uchwał w sprawie zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2013 r. oraz zmian w Wieloletniej prognozie Finansowej Powiatu Raciborskiego na lata 2013 – 2021.
3. Omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu Raciborskiego zwołanej na dzień 1 października 2013 r.
4. Sprawy bieżące i wnioski.

WTOREK, 01.10.2013 r.

Godz. 08.00
Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będą sprawy bieżące z działalności samorządu Powiatu Raciborskiego.

XXXIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Porządek obrad dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Raciborskiego

Godz. 17.00
"Demontaż urządzeń przemysłowych przez radzieckie władze okupacyjne na ziemi raciborskiej" - wykład
Zamek Piastowski w Raciborzu
Prelekcję wygłoszą Ewa Koczwara i Ewa Kuźnik. W ramach projektu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin", realizowanego przez Starostwo Powiatowe wspólnie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach odbyło się już 6 spotkań i odczytów nt. historii, tradycji oraz dziedzictwa kulturowego powiatu raciborskiego. Do udziału w charakterze referentów zaproszono zarówno osoby profesjonalnie zajmujące się historią, jak również historyków-amatorów.
Głównym celem projektu finansowanego ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Republiki Federalnej Niemiec, jest przełamywanie meandrów historii dawnych niemieckich, a współcześnie polskich ziem, jak również wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej.

ŚRODA, 02.10.2013 r.

Godz.11.00
Obrady Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego

Pietrowice Wielkie
Obradom przewodniczyć będzie Burmistrz Gminy Kuźnia Raciborska Pani Rita Serafin.

Godz. 15.00
Spotkanie w sprawie opracowania strategii rozwoju powiatu raciborskiego na lata 2014-2020
Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Starosta Raciborski spotka się z samorządowcami, dyrektorami jednostek powiatowych i pracownikami Starostwa, by opracować strategię rozwoju powiatu na najbliższych 6 lat.

PIĄTEK, 04.10.2013 r.

Godz. 14.00
Wojewódzkie obchody "Światowego Dnia Turystyki"
Zamek Piastowski w Raciborzu
Podczas obchodów, Marszałek Województwa Śląskiego, uhonoruje dyplomem osoby zasłużone dla rozwoju turystyki w regionie. W wydarzeniu dział weźmie Starosta Raciborski.

SOBOTA, 05.10.2013 r.

Godz. 09.00
III Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego w Badmintonie

Hala sportowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku
Zawody, organizowane przez Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu, objął patronatem Starosta Raciborski.