ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (29.11.-05.12.2004)

2004-11-29, Poniedziałek

Poniedziałek, 29.11.2004 r.

Godz. 13.00 Wspólne posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu (ul. Adamczyka)
Wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu poświęcone będzie recyklingowi pojazdów i jego efektów ekonomicznych oraz skutków dla środowiska. Ponadto członkowie komisji omówią realizację zadań powiatu oraz wydatkowanie środków finansowych w zakresie kultury i kultury fizycznej, omówione zostaną także materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 30.11.br.

Godz. 17.00 Uroczyste zakończenie projektu pn. "Poeta ziemi naszej" - promocja albumu poetycko-fotograficznego
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Stalmacha)
Projekt pn. "Poeta ziemi naszej" dotyczy twórczości poety, związanego z ziemią raciborską, Josepha von Eichendorffa. Projekt realizowany był przez Powiat Raciborski od kwietnia do listopada br.
Realizacja projektu polegała na przygotowaniu dwujęzycznej, polsko-niemieckiej publikacji. Album poetycko-fotograficzny pt. "Poeta ziemi naszej", to zbiór wybranych wierszy Josepha von Eichendorffa w wersji polskiej i niemieckiej, zilustrowanych fotografią artystyczną Bolesława Stachowa. Publikacja ukazała się nakładem 3 tys. egzemplarzy, z czego 2 500 egzemplarzy dostępnych będzie w sprzedaży w księgarniach na terenie całej Polski.
W ramach uroczystości związanych z zakończeniem realizacji projektu, 28 listopada br. w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbył się Festiwal Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa. Natomiast 29 listopada br. o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbędzie się promocja albumu "Poeta ziemi naszej", której towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Bolesława Stachowa zamieszczonych w albumie oraz występ grupy teatralnej "Tetraedr" pod kierunkiem Grażyny Tabor.
Całkowity koszt projektu to 75 tys. zł., z czego 30 tys. zł. to dotacja przekazana Powiatowi Raciborskiemu przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie. Pozostała kwota (czyli 45 tys. zł.) to wkład wniesiony przez wydawcę albumu "Poeta ziemi naszej" - Drukarnię "Baterex" z Raciborza.
Podczas promocji albumu w MDK w Raciborzu w dniu 29 listopada br. będzie można nabyć publikację. Promocyjna cena za egzemplarz to 15 zł. Później "Poeta ziemi naszej" dostępny będzie w księgarniach .
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl
UWAGA: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w promocji albumu "Poeta ziemi naszej" w dniu 29.11.2004 r.

Wtorek, 30.11.2004 r.

Godz. 09.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 14.00 XXV sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem obrad będzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego, zagrożenia i działania na rzecz jego poprawy. Radni zapoznają się ze sprawozdaniem z realizacji zadań służb i straży - gośćmi będą komendanci powiatowi Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu oraz Kierownik Inspektoratu w Raciborzu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.
Radni podejmą także uchwalę w sprawie przyjęcia informacji o stanie bezpieczeństwa na obszarze Powiatu Raciborskiego oraz określenia głównych kierunków zmierzających do przeciwdziałania przestępczości i zjawiskom patologicznym na terenie Powiatu Raciborskiego na lata 2005-2007.
Ponadto radni zapoznają się z realizacją zadań powiatu w zakresie kultury i kultury fizycznej.
Szczegóły: porządek obrad sesji na
www.powiatraciborski.pl