ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (29.08.-04.09.2005)

2005-08-29, Poniedziałek

Poniedziałek, 28.08.2005 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki (Siostry Salezjanki) w Pogrzebieniu, ul. Brzeska
Podczas posiedzenia omówione zostaną zasady funkcjonowania i finansowania Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. M. Laury Meozzi, prowadzonej przez Siostry Salezjanki w Pogrzebieniu. Ponadto tematem obrad będzie "Powiatowy program Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Powiecie Raciborskim na lata 2006-2011". Omówione zostaną też materiały na sesję Rady Powiatu Raciborskiego, którą zaplanowano na 30.08.br.

Wtorek, 30.08.2005 r.

Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 13.00 XXXII sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem obrad będzie zatwierdzenie "Powiatowego Programu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Powiecie Raciborskim na lata 2006-2011".
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl

Godz. 18.00 Uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Kędzierzyńsko-Kozielskim a Powiatem Raciborskim
Miejsce: Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach
Przypomnijmy, stosowne uchwały wyrażające wolę nawiązania współpracy podjęli w czerwcu br. radni Rady Powiatu Raciborskiego i Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.
W oparciu o bogate doświadczenia dotychczasowej współpracy i sprzyjających jej rozwojowi warunkach wynikających z sąsiedztwa, współpraca pomiędzy samorządami dotyczyć ma głównie bezpieczeństwa
i ochrony przeciwpowodziowej, a także kultury, sportu i rekreacji oraz wymiany informacji odnośnie funkcjonowania służby zdrowia i oświaty. Zgodnie z zamysłem inicjatorów, podpisanie takiego porozumienia stworzy relację partnerstwa, opartą o zasady równouprawnienia i pełnej zaufania współpracy.
Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski będzie pierwszą polską jednostką administracyjną, z którą Powiat Raciborski nawiąże oficjalną współpracę partnerską. Do tej pory partnerstwa zawierane były z samorządami zagranicznymi - przypomnijmy, że partnerami Powiatu Raciborskiego są niemieckie samorządy Powiat Märkischer i Miasto Rendsburg oraz walijskie Hrabstwo Wrexham.
Do uroczystego podpisania porozumienia o współpracy dojdzie 30 sierpnia br. Dokument podpiszą starostowie i przewodniczący rad obu powiatów: ze strony Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego - Starosta Józef Gisman i Przewodniczący Rady Teodor Bek, zaś ze strony Powiatu Raciborskiego - Starosta Henryk Siedlaczek i Przewodniczący Rady Roman Głowski.
Uroczystość, z udziałem radnych rad powiatów i zaproszonych gości, rozpocznie się o godz. 18.00 w Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach - należącym do Diecezji Gliwickiej, a znajdujący się na granicy powiatów.
Po części oficjalnej, na godz. 20.00, zaplanowano koncert plenerowy Kwartetu Bramy Morawskiej z udziałem zaproszonych muzyków pod dyrekcją Andrzeja Rosoła. Wstęp na koncert jest wolny, samorządy partnerskie zapraszają wszystkich mieszkańców.

Czwartek, 01.09.2005 r.

Godz. 13.00 Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2005/2006
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu (ul. Kasprowicza)
Tradycyjnie już w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, odbywa się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. Nowy rok szkolny 2005/2006 zainaugurowany zostanie uroczyście w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu, a w uroczystości udział wezmą m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek.
Podczas uroczystości nauczyciele mianowani złożą ślubowanie i odbiorą z rąk Starosty akty mianowania. Uroczystość zakończy program artystyczny.
W roku szkolnym 2005/2006 w szkołach ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym, kształcić się będzie ponad 7,5 tys. uczniów, w tym w klasach pierwszych naukę rozpocznie 1.881 uczniów (najwięcej w szkołach ogólnokształcących, bo ponad 500 osób).

Piątek, 02.09.2005 r.

Godz. 17.00 Spotkanie z okazji Dnia Energetyka pracowników Fabryki Kotłów RAFAKO S.A.
Miejsce: restauracja "Vivat" w Raciborzu (ul. Fabryczna)
Z okazji Dnia Energetyka, dyrekcja Fabryki Kotłów RAFAKO S.A. i zaproszeni goście spotykają z pracownikami zakładu. W spotkaniu udział wezmą również Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Roman Głowski i Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.
Podczas spotkanie wręczone zostaną odznaki "Zasłużony dla RAFAKO" i okolicznościowe upominki.

Sobota, 03.09.2005 r.

XII Wojewódzkie Święto Kultury Kół Terenowych DFK
Miejsce: Pławniowice k/Gliwic
W spotkaniu wojewódzkim kół terenowych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego (DFK) udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.