ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (28.02.-01.03.2005)

2005-02-28, Poniedziałek

Poniedziałek, 28.02.2005 r.

Godz. 13.00 Samorządowa debata nt. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Miejsce: Gliwice
Samorządową debatę okrągłego stołu nt. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013 organizuje Śląski Związek Gmin i Powiatów. W spotkaniu weźmie udział Marszałek Województwa Śląskiego oraz wskazani przez niego przedstawiciele Zarządu Województwa oraz przedstawiciele gmin i powiatów województwa śląskiego. W debacie udział weźmie także Wiecestarosta Adam Hajduk.
Regionalny Program Operacyjny określi ramy współfinansowania ze środków UE projektów rozwojowych zgłoszonych przez gminy i powiaty w wymienionym okresie programowania. W szczególności debata dotyczyć będzie proporcji podziału środków finansowych na priorytety i subregiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Wtorek, 01.03.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Środa, 02.03.2005 r.

Godz. 10.00 Spotkanie szefów Obrony Cywilnej gmin, zakładów pracy i instytucji z terenu powiatu raciborskiego, z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej
Miejsce: sala konferencyjna Hotelu "Ragos" w Raciborzu (ul. Kościuszki)
Międzynarodowy Dzień Obrony Cywilnej obchodzony jest 1 marca. Z tej okazji, Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek jako szef OC powiatu oraz Prezydent Raciborza Jan Osuchowski jako szef OC miasta, spotkają się z szefami obrony cywilnej gmin, zakładów pracy i instytucji oraz z pracownikami zajmującymi się realizacją zadań OC na obszarze powiatu raciborskiego.
W spotkaniu udział weźmie zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach dr Bogdan Szydłowski, który zaprezentuje nową "Strategię Bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej" wraz z zadaniami wynikającymi z dokumentu dla organów i struktur OC.
W trakcie spotkania Starosta Raciborski i Prezydent Raciborza wyróżnią również osoby najbardziej zaangażowane w realizację zadań OC.

Godz. 13.00 Olimpiada języka niemieckiego
Miejsce: Dom Katechetyczny przy Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu (ul. Warszawska)
Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Organizatorem olimpiady jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego Oddział w Raciborzu.