ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (27.06.-03.07.2005)

2005-06-24, Piątek

Poniedziałek, 27.06.2005 r.

Godz. 11.30 Spotkanie dotyczące projektowanych zmian w oznakowaniu oraz przygotowywanych rozwiązań projektowych dla zadań inwestycyjno-remontowych programowanych do realizacji na terenie miasta Racibórz
Miejsce: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach (ul. Lechicka)
Celem spotkania jest przedyskutowanie zaprezentowanych rozwiązań pod kątem wprowadzenia zmian optymalnych dla miasta.
W rozmowach udział wezmą przedstawiciele Powiatu Raciborskiego (Wicestarosta Adam Hajduk i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu Jerzy Szydłowski), a także przedstawiciele miasta Racibórz.
Organizatorem spotkania jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wtorek, 28.06.2005 r.

Godz. 10.00 Posiedzenie Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Odry
Miejsce: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach
Rada Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Odry jest organem opiniodawczo-doradczym przy Dyrektorze Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.
W posiedzeniu Rady udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk, który pełni funkcję jej wiceprzewodniczącego.
W skład gremium wchodzi 30 członków zgłoszonych przez organy samorządu terytorialnego, organizacje gospodarcze, rolnicze, rybackie oraz społeczne związane z gospodarką wodną, a także przez zakłady korzystające z wód oraz właścicieli wód nienależących do Skarbu Państwa.

Godz. 13.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Środa, 29.06.2005 r.

Wyjazd delegacji Powiatu Raciborskiego do partnerskiego Powiatu Märkischer
W dniach od 29 czerwca do 1 lipca br. w Powiecie Märkischer gościć będą przedstawiciele Powiatu Raciborskiego w osobach: Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka, członka Zarządu Powiatu Leonarda Malcharczyka, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Ryszarda Winiarskiego oraz Marka Rippy z Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego.
Wizyta ma charakter roboczy i kurtuazyjny. Delegacja Powiatu Raciborskiego uczestniczyć będzie w uroczystych obchodach z okazji 35-lecia partnerstwa Powiatu Märkischer i Hrabstwa Wrexham, a także w rozmowach roboczych poświęconych współpracy gospodarczej.
29 czerwca br. przewidziano spotkanie delegacji Powiatu Raciborskiego z przedstawicielami Towarzystwa Gospodarczego w Altenie. Rozmowy dotyczyć będą nawiązania gospodarczych kontaktów powiatów partnerskich.
30 czerwca br. zaplanowano z kolei spotkanie robocze z przedstawicielami adminsitracji powiatowej w Starostwie Powiatowym w Lűdenscheid. W tym samym dniu odbędzie się również uroczysta sesja Rady Powiatu Märkischer z okazji obchodów 35-lecia partnerstwa Powiatu Märkischer i Hrabstwa Wrexham, podczas której wymienione zostaną dokumenty partnerskie. W obchodach, obok delegacji Powiatu Raciborskiego, udział wezmą również delegacje partnerów zagranicznych Powiatu Märkischer - Powiatu Elbe-Elster i Hrabstwa Wrexham.
Przypomnijmy. Partnerstwo pomiędzy Powiatem Raciborskim a Powiatem Märkischer istnieje od 2001 roku, a współpraca jest bardzo intensywna i wielopłaszczyznowa. Z kolei walijskie Hrabstwo Wrexham, z którym Powiat Märkischer współpracuje od 35 lat, jest oficjalnym partnerem Powiatu Raciborskiego od 2004 roku.

Godz. 11.00 Pierwsze spotkanie zespołu roboczego ds. ustalenia funkcji Zamku Piastowskiego w Raciborzu
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Zadaniem zespołu jest wypracowanie koncepcji zagospodarowania Zamku Piastowskiego w Raciborzu. W skład gremium mają wejść: konserwatorzy zabytków - wojewódzki i miejski, architekci i historycy, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, radni powiatowi oraz specjaliści w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.
Zamek Piastowski w Raciborzu to nieruchomość, której właścicielem jest Skarb Państwa, a w jego imieniu zarządza nią Starosta Raciborski.

Czwartek, 30.06.2005 r.

Godz. 15.00 Uroczystość wręczenia pierwszych dyplomów ukończenia studiów wyższych licencjackich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu
Miejsce: aula Domu Studenta PWSZ w Raciborzu (ul. Słowackiego)
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu powołana została w 2002 roku w drodze rozporządzenia Rady Ministrów, na bazie istniejącego Kolegium Nauczycielskiego. W roku 2005 mury uczelni opuszczają pierwsi absolwenci, którzy uzyskali tytuł licencjata.
W uroczystości wręczenia dyplomów udział wezmą przedstawiciele samorządu lokalnego, m.in. Wicestarosta Adam Hajduk.

Piątek, 01.07.2005 r.

Godz. 10.00 Publiczna dyskusja na temat oceny oddziaływania na środowisko projektu pn. "Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny"
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
W dyskusji udział wezmą przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji, organizacji i innych podmiotów zainteresowanych. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych.
Zaprezentowany zostanie dokument oceny oddziaływania na środowisko projektu pn. "Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny", przedstawione zostaną działania środków zaradczych. Będzie możliwość uzyskania kompetentnych informacji na temat planowanego przedsięwzięcia oraz zgłoszeń własnych uwag.
W spotkaniu udział weźmie Wicestarosta Adam Hajduk.