ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (23.09-29.09.2013 r.)

2013-09-23, Poniedziałek

PONIEDZIAŁEK, 23.09.2013 r.

Godz.13.30
Posiedzenie Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku

Rybnik
W posiedzeniu uczestniczyć będzie Starosta Raciborski.

Godz.15.00
Posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Śląskiego

Centrum Badawczo-Edukacyjne w Goczałkowicach-Zdroju
W programie posiedzenia m.in. wystąpienia Pana Tomasza Tomczykiewicza – Wiceministra Gospodarki oraz Pana dra Zygmunta Łukaszczyka – Wojewody Śląskiego. W wydarzeniu udział weźmie Starosta Raciborski.

WTOREK, 24.09.2013 r.

Godz. 08.00
Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będą sprawy bieżące z działalności samorządu Powiatu Raciborskiego.

Godz. 10.00
Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu

Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu
W posiedzeniu uczestniczyć będzie Starosta Raciborski

ŚRODA, 25.09.2013 r.

Obchody jubileuszu 30-lecia Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu

Zamek Piastowski w Raciborzu
Obchody będą obfitować w liczne występy: wykład dr n.med. Anny Witiuk-Misztalskiej, "Koncert jesienny" w wykonaniu harfistki Luizy Harazim-Grzelki, występ mieszkańców i terapeutów DPS "Złota Jesień" oraz projekcja filmu dokumentalnego i prac mieszkańców.
W uroczystości będzie uczestniczył Starosta Raciborski.

CZWARTEK, 26.09.2013 r.

Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Porządek obrad:
1. Informacji na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – wystąpienie Dyrektora Śląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie.
2. Omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu Raciborskiego zwołanej na dzień 1 października 2013 r.
3. Sprawy bieżące i wnioski.
4. Ochrona fauny i flory podczas realizacji budowy Zbiornika Racibórz Dolny – wizja w terenie.
5. Funkcjonowanie rezerwatu przyrody Łężczok po modernizacji – wizja w terenie.
Zaproszeni goście: Dyrektor Śląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie Stanisław Gmitruk, Kierownik Biura Terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Raciborzu Henryk Panek.

PIĄTEK, 27.09.2013 r.

Godz. 10.00-13.00
Seminarium informacyjne projektu "PI-PWP CouveusePL"

Zamek Piastowski w Raciborzu
Seminarium organizowane przez Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej w Katowicach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu ma na celu zaprezentowanie polskiego modelu inkubatora typu couveuse oraz jego dotychczasowej działalności.