ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (23.-29.05.2005)

2005-05-23, Poniedziałek

Poniedziałek, 23.05.2005 r.

Godz. 11.00 Koncert Galowy XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych "Kowadło 2005"
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej (ul. Klasztorna)
Już po raz dziewiętnasty Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych "KOWADŁO". W przeglądzie udział biorą wychowankowie MOW z całego kraju.
23 maja br. w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się koncert galowy "KOWADŁA". W imprezie udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie ochrona przeciwpowodziowa w powiecie raciborskim. Na posiedzenie komisji zaproszeni zostali Rafał Łagosz (Kierownik Inspektoratu w Raciborzu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach) oraz Waldemar Niemiec (Kierownik Inspektoratu w Raciborzu Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach). Ponadto członkowie komisji zapoznają się z informacją na temat bieżącej działalności Szpitala rejonowego w Raciborzu oraz omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.05.br.

Wtorek, 24.05.2005 r.

Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu (ul. Kasprowicza)
Tematem posiedzenia będzie Zamek Piastowski w Raciborzu. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.05.br.

Środa, 25.05.2005 r.

Godz. 12.00 Obchody 14-lecia Straży Granicznej w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu
Miejsce: Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu
Na zaproszenie Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, w uroczystościach udział wezmą także władze powiatu raciborskiego w osobach Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka i Wicestarosty Adama Hajduka.
W programie obchodów, o godz. 12.00 w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu uroczysty apel z okazji 14-lecia Straży Granicznej, później na obiektach OSiR w Raciborzu spotkanie okolicznościowe i festyn rekreacyjno-sportowy dla pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Godz. 13.00 Wspólne posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie analiza stanu rolnictwa w powiecie raciborskim. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.05.br.

Sobota, 28.05.2005 r.

Godz. 14.30 Koncert poświęcony pamięci Ludwika van Beethovena i Franciszka Liszta
Miejsce: kościół św. Anny w Krzyżanowicach
Tradycyjny koncert poświęcony pamięci Ludwika van Beethovena i Franciszka Liszta rozpocznie się o godz. 14.30 złożeniem kwiatów pod tablicami pamiątkowymi kompozytorów w Krzyżanowicach. O 15.15 w kościele św. Anny odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu smyczkowego Zbigniewa Słomiana oraz chóru parafialnego św. Anny i czeskich solistów operowych i muzycznych.

Niedziela, 29.05.2005 r.

Godz. 10.30 Uroczysta suma jubileuszowa z okazji 100-lecia kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Raciborzu-Sudole
Miejsce: kosciół pw. Matki Bożej Różańcowej w Raciborzu-Sudole (ul. Czynu Społecznego)
Uroczystej mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Kopiec. Na zaproszenie Ks. Proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej Józefa Przywary, w spotkaniu jubileuszowym udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Festyn z okazji 15-lecia Grupy Terenowej DFK w Tworkowie
Miejsce: Tworków

Godz. 16.00 Koncert "Muzyczne Pejzaże"
Miejsce: ruiny zamku w Tworkowie
Koncert jest częścią składową projektu pn. "Muzyczne Pejzaże Pogranicza Polsko-Czeskiego", współfinansowanego ze środków UE. Koncert jest jednocześnie uroczystym zakończeniem realizowanego przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji w Krzyżanowicach projektu.
Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w ruinach zamku w Tworkowie. W programie występ Kwartetu Bramy Morawskiej, chóru parafialnego św. Anny z Krzyżanowic, solistów operowych polskich i czeskich oraz zespołu wokalno-instrumentalnego.