ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (21.10-27.10.2013 r.)

2013-10-21, Poniedziałek

PONIEDZIAŁEK, 21.10.2013 r.

Godz. 14.00
Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa
Porządek obrad:
1. Informacja nt. bieżącej działalności SP ZOZ Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu – wystąpienie Dyrektora Szpitala.
2. Realizacja Powiatowego Programu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.
3. Omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu Raciborskiego zwołanej na dzień 29 października 2013 r.
4. Sprawy bieżące i wnioski.
Zaproszeni goście:
Dyrektor SP ZOZ Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu R. Rudnik.

WTOREK, 22.10.2013 r.

Godz. 08.00
Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będą sprawy bieżące z działalności samorządu Powiatu Raciborskiego.

Godz. 10.00-13.00
Bezpłatne szkolenie z zakresu Protokołu Dyplomatycznego oraz międzynarodowej współpracy samorządów
Zamek Piastowski w Raciborzu
Organizatorami szkolenia są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Dodatkowe informacje: http://www.zamekpiastowski.pl/site/start.html

Godz. 17.00
Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Restauracja "Raciborska" w Raciborzu
Organizatorem wydarzenia jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Raciborzu, w uroczystości będzie uczestniczył Starosta Raciborski.

Godz. 17.00
Wykład pt. "Dawne i współczesne obrzędy wiosenne"

Zamek Piastowski w Raciborzu
Starostwo Powiatowe wspólnie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców, pasjonatów historii i miłośników tradycji ziemi raciborskiej na przedostatni wykład zorganizowany w ramach projektu “Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin". Prelekcję wygłosi Pani Kornelia Lach.
Projekt finansowany jest ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Republiki Federalnej Niemiec. Celem projektu jest aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej.

CZWARTEK, 24.10.2013 r.

Godz. 15.00
Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji

Porządek obrad:
1. Analiza funkcjonowania oświaty ponadgimnazjalnej na terenie Powiatu Raciborskiego oraz sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2012/2013.
2. Omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu Raciborskiego zwołanej na dzień 29 października 2013 r.
3. Sprawy bieżące i wnioski.

PIĄTEK, 25.10.2013 r.

Godz. 09.00
II Mistrzostwa Raciborza Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt Parami

Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu
Zawody objął patronatem Starosta Raciborski.

PIĄTEK, 25.10.2013 r. – NIEDZIELA, 27.10.2013 r.

Godz. 08.30-21.00
X Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI 2013
Zamek Piastowski w Raciborzu
W piątek - blok szkolny, w sobotę i niedzielę - spotkania z podróżnikami. Nowością tegorocznej edycji będą niedzielne warsztaty podróżnicze: "Podróżowanie z małymi dziećmi" i "Tanie latanie". Dodatkowo, poza pokazami slajdów będzie można zwiedzić raciborski browar, wziąć udział w spływie kajakowym starorzeczem Odry, zwiedzić raciborski zamek z historykiem - Grzegorzem Wawocznym, zakupić ciekawe dzieła sztuki z dalekich stron świata, zaopatrzyć się w literaturę górską i podróżniczą oraz nabyć azjatycką biżuterię.
Rezerwacja biletów prowadzona jest do dnia 22 października 2013 r. Bilety zarezerwowane na dany dzień, należy odbierać w biurze festiwalowym (na Zamku) w piątek do godziny 18.00, a w sobotę i niedzielę do godziny 13.00. Po tej godzinie bilety zarezerwowane wchodzą do puli biletów ogólnie dostępnych.

SOBOTA, 26.10.2013 r.

Godz. 14.00
Jubileusz 90-lecia Koła Pszczelarzy Nr 5 w Brzeziu

Racibórz – Brzezie, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Mateusza i Macieja
Po Mszy Świętej odbędą się uroczystości jubileuszowe, w których będzie uczestniczył Etatowy Członek Zarządu.

NIEDZIELA, 27.10.2013 r.

Godz. 10.30 - zapisy, 15.00 – rundy finałowe
Mistrzostwa Polski w Speed Stacks
Hala Arena Rafako w Raciborzu
Speed Stacks, to bardzo efektywna dyscyplina sportu i rekreacji, polegająca na układaniu kubków na czas. Patronat honorowy na zawodami objęli: Premier Profesor Jerzy Buzek oraz Starosta Raciborski. Wejście na zawody jest bezpłatne.