ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (21.-28.03.2005)

2005-03-21, Poniedziałek

Poniedziałek, 21.03.2005 r.

Godz. 10.00 Debata oxfordzka pt. "Ratyfikacja Konstytucji Europejskiej a interes Polski"
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej
Organizatorem debaty jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej
W spotkaniu udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Wtorek, 22.03.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Poniedziałek, 28.03.2005 r.

Godz. 12.45 Tradycyjna konna procesja wielkanocna
Miejsce: Pietrowice Wielkie / Bieńkowice / Racibórz-Sudół
Do specyficznych tradycji o charakterze religijno-ludowym na ziemi raciborskiej należy błagalna procesja konna w drugi dzień Świąt Wielkanocnych.
Około godziny 13.00 gospodarze na koniach wyruszają z barwną procesją. Uczestnicy procesji jadą do kościoła, gdzie odbywa się nabożeństwo w intencji dobrych urodzajów. Po nabożeństwie kawalkada objeżdża pola, które ksiądz święci. Na pewnym odcinku drogi polnej odbywa się wyścig konny młodzieńców o najlepszego konia i pierwsze miejsce.
W procesji konnej w Raciborzu-Sudole uczestniczyć będzie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.