ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (15.-21.11.2004)

Godz. 14.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Środa, 17.11.2004 r.

Godz. 10.00 IV Powiatowy Konkurs Młodych Choreografów, pod patronatem Starosty Raciborskiego i Wójta Gminy Nędza
Miejsce: Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy
Ideą konkursu jest umożliwienie prezentacji pomysłów choreograficznych dzieci i młodzieży szkolnej. W konkursie tym rola nauczyciela przybiera formę opiekuńczo-wychowawczo-doradczą, a pierwsze skrzypce trafiają w ręce kreatywnej młodzieży pełniącej rolę instruktora. To sama młodzież dobiera repertuar muzyczny, kostiumy oraz tworzy układ choreograficzny.
W poprzedniej (trzeciej) edycji konkursu wzięło udział 31 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów - w sumie 193 uczestników reprezentujących 8 gmin raciborszczyzny.
Organizatorem Powiatowego Konkursu Młodych Choreografów jest Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy. Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Wójt Gminy Nędza Franciszek Marcol. Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00, a rozegrany zostanie w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy.

Czwartek, 18.11.2004 r.

Godz. 09.00 Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski - z udziałem Śląskiego Kuratora Oświaty i Starosty Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Śląski Kurator Oświaty Jerzy Grad
spotkają się z dyrektorami w związku ze sprawą szokujących "otrzęsin" uczniów w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Spotkanie poświęcone będzie analizie problemu agresji zachowań patologicznych w szkołach Powiatu Raciborskiego i stanie się początkiem opracowania oraz wdrożenia środków zaradczych.

Piątek, 19.11.2004 r.

Godz. 14.00 Spotkanie jubileuszowe z okazji 130-lecia Wodociągów Raciborskich
Miejsce: Restauracja "Raciborska" (Rynek)
Na zaproszenie Dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, w spotkaniu udział wezmą również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Wicestarosta Adam Hajduk.

Godz. 18.00 Koncert z ING Bankiem Śląskim - "W Krainie Uśmiechu"
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina 38)
W programie koncertu zatytułowanego "W Krainie Uśmiechu" wystąpią: Anna Jeremus, Andrzej Niemierowicz, Tomasz Jedz, Kazimierz Kowalski i Ewa Szpakowska.
W imprezie, na zaproszenie Dyrektora Oddziału ING Banku Śląskiego w Raciborzu, udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Sobota, 20.11.2004 r.

Godz. 16.00 Obchody 15-lecia Chóru im. Josepha von Eichendorffa w Raciborzu-Studziennej
Miejsce: kościół parafialny w Raciborzu-Studziennej/Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa w Łubowicach
Obchody rozpocznie o godz. 16.00 uroczysta msza w kościele parafialnym w Raciborzu-Studziennej. Natomiast główne uroczystości odbędą się w Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa w Łubowicach - początek o godz. 18.00.
W uroczystych obchodach 15-lecia Chóru im. Josepha von Eichendorffa weźmie udział Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Niedziela, 21.11.2004 r.

Godz. 16.00 Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Barwy Jesieni" - "Jesienne granie" zespołu wokalnego "Miraż"
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Slalmacha)
To już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu "Barwy Jesieni". Laureaci otrzymają nagrody, a w części artystycznej uroczystego finału konkursu tradycyjnie już koncert byłych i obecnych wokalistów zespołu "Miraż" (działającego przy MDK w Raciborzu) zatytułowany "Jesienne granie".
W imprezie udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.