ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (14.10-20.10.2013 r.)

2013-10-14, Poniedziałek

PONIEDZIAŁEK, 14.10.2013 r.

Godz. 12.00
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu
W obchodach udział wezmą byli i obecni dyrektorzy oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele władz Powiatu oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania tradycyjnie wręczone zostaną nagrody Starosty w dziedzinie edukacji dla wyróżniających się w pracy dyrektorów i nauczycieli jednostek oświatowych, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym.

WTOREK, 15.10.2013 r.

Godz. 08.00
Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będą sprawy bieżące z działalności samorządu Powiatu Raciborskiego.

Godz. 09.30
III Targi Przedsiębiorczości
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu
Targi organizowane są przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kultury. W wydarzeniu udział weźmie Starosta Raciborski.

ŚRODA, 16.10.2013 r.

Godz. 07.00
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Przecza, Ptakowice
Porządek spotkania:
1. Zwiedzanie Gospodarstwa Rolnego - Ferma Trzody Chlewnej w Przeczy / k.Lewina Brzeskiego.
2. Zwiedzanie Gospodarstwa Rolnego w Ptakowicach.

CZWARTEK, 17.10.2013 r.

Godz. 12.00
Uroczyste otwarcie krytego boiska w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach
W uroczystości weźmie udział Starosta Raciborski.

.

Godz. 14.00
Mecz rewanżowy piłkarek Unii Racibórz z Turczynkami
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu
RTP Unia Racibórz zagra z drużyną Konak Belediyesi Kulubu o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów Kobiet. Wstęp wolny.

PIĄTEK, 18.10.2013 r.

Godz. 11.00
Konferencja podsumowująca Festiwal Kultury Głuchych
:
Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

W programie konferencji m.in. występy artystyczne dzieci, a także wystąpienia prof. Anieli Korzon, prof. Bogdana Szczepankowskiego, a także Prezesa Polskiego Związku Głuchych

Godz. 14.00
Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą

Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Porządek obrad:
1. Zbiornik "Racibórz Dolny".
2. Informacja o działaniach i wizji rozwoju turystyki wodnej – wystąpienie Grzegorza Piniora z Raciborskiej Halaburdy Kajakowej.

SOBOTA, 19.10.2013 r.

Godz. 16.00
Jubileusz 60-lecia Ludowego Klubu Sportowego "Dąb" Brzeźnica

Górnośląskie Centrum Spotkań i Kultury w Łubowicach
Uroczystości jubileuszowe zostaną poprzedzone spotkaniem w sali sportowej Klubu w Ligocie Książęcej, przy ul. Sportowej 1, podczas którego, będzie można podziwiać wystawę osiągnięć sportowych.

Godz. 17.00 – 20.00
"BUDO GALA 2013"

Arena Rafako w Raciborzu
W programie wydarzenia - które objął swym patronatem honorowym Starosta Raciborski - występy dziecięcych grup uprawiających sztuki walki, pokazy światowej klasy mistrzów japońskich sztuk walki oraz podsumowanie akcji pn. "9 ton zakrętek". "BUDO GALA 2013" stanowi podsumowanie II. Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuki i Kultury Japonii, w ramach którego, w placówkach kulturalnych i oświatowych w dniach 12-20 października 2013 r. będą miały miejsce warsztaty, wystawy i prelekcje. Szczegółowe informacje nt. Festiwalu są dostępne na stronie internetowej, pod adresem http://www.budogala.pl/ .

NIEDZIELA, 20.10.2013 r.

Godz. 09.00
VIII Turniej w Piłce Siatkowej Młodziczek o Puchar Starosty Raciborskiego

Zespół Szkół w Krzanowicach
Turniej, swym patronatem objął Starosta Raciborski.

Godz. 16.00
Muzyka w Starym Opactwie

Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach
Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert muzyki organowej w ramach XVIII edycji Festiwalu Muzyka w Starym Opactwie. Tym razem wystąpi Zespół Kameralny Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberoku na Słowacji. Koncert poprzedzony będzie mszą świętą o godz. 16.00. Honorowy patronat nad festiwalem objął Ordynariusz Diecezji Gliwickiej JE Ks. Biskup Jan Kopiec oraz Starosta Raciborski. Wstęp na koncerty wolny.