ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (14.-20.03.2005)

2005-03-14, Poniedziałek

Poniedziałek, 14.03.2005 r.

Godz. 12.00 Konferencja prasowa poświęcona realizacji na terenie powiatu raciborskiego unijnego program PEAD
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Ruszyła II edycja realizowanego na terenie powiatu raciborskiego unijnego programu PEAD, którego celem jest nieodpłatne przekazywanie żywności dla najuboższych mieszkańców. Podczas konferencji przedstawione zostaną szczegóły realizowanego programu.
W spotkaniu udział wezmą: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Henryk Hildebrand (dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu) oraz Krystian Niewrzoł (koordynator powiatowy PEAD w powiecie raciborskim).

Czwartek, 17.03.2005 r.

Godz. 12.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Piątek, 18.03.2005 r.

Godz. 10.00 Powiatowy Konkurs na Najładniejszą Kroszonkę
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Nędzy
Konkurs organizowany jest już po raz drugi. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.
Najlepsze kroszonki z pierwszej edycji konkursu prezentowane są na stałej wystawie pt. "Jajko jako symbol płodności i obrządku wielkanocnego". Wystawa ta jest zbiorem największej na świecie prywatnej kolekcji pisanek z różnych kultur mieszkanki Powiatu Märkischer Pani Ulli Schnorr. Wystawa czynna jest w Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach.