ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (11.-17.10.2004)

Poniedziałek, 11.10.2004 r.

Godz. 16.00 Uroczyste otwarcie Browaru Racibórz
Miejsce: Browar Racibórz, ul. Zamkowa

W uroczystości udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk.

Wtorek, 12.10.2004 r.

Audit nadzoru systemu zarządzania jakością w Starostwie Powiatowym w Raciborzu
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
System zarządzania jakością wg europejskiej normy ISO w Starostwie Powiatowym w Raciborzu wdrożony został w roku 2000, co potwierdzone zostało przyznanym we wrześniu 2000 r. certyfikatem jakości ISO 9002. Warto dodać, że wówczas Starostwo w Raciborzu było pierwszym urzędem powiatowym w Polsce, które wdrożyło system jakości ISO. Certyfikat przyznawany jest przez RWTŰV na 3 lata. Później organizacja musi zostać poddana tzw. auditowi recertyfikującemu. Co roku przeprowadzane są ponadto audity kontrolne. Audit recertyfikujący w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbył się w dniach 26.-27.08.2003 r.
Oprócz auditu recertyfikującego, raz w roku przez zewnętrznych auditorów w jednostce przeprowadzany jest audit nadzoru. 12.10.br. auditorzy RW TŰV z Katowic - prof. Krystyna Lisiecka, inż. Marek Jabłoński i Eugeniusz Lisiecki - przeprowadzą pierwszy po recertyfikacji systemu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu audit nadzoru.

Godz. 09.30 Oficjalne otwarcie Biura Obsługi Klienta w Starostwie Powiatowym w Raciborzu
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu (ul. Klasztorna 6)
W trosce o klientów od niedawna w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 uruchomione zostało Biuro Obsługi Klienta. W BOK można uzyskać informacje, jak załatwić konkretną sprawę w Starostwie oraz pobrać, a następnie złożyć wymagane dokumenty. Tu klienci znajdą wszystkie formularze urzędowe oraz wzory ich wypełniania.
Ponadto Starostwo Powiatowe w Raciborzu jest urzędem administracji publicznej przyjaznym osobom niepełnosprawnym. W budynku głównym przy ul. Klasztornej zainstalowany został podnośnik dla osób niepełnosprawnych, za pomocą którego osoby mające trudności z poruszaniem się mogą się dostać do Biura Obsługi Klienta i tu załatwić swoją sprawę.
Oficjalnie BOK zostanie otwarte 12.10.br., przy okazji trwającego w tym czasie w Starostwie auditu nadzoru systemu zarządzania jakością. Uroczystego otwarcia BOK dokonają Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i auditor RW TŰV prof. Krystyna Lisiecka.
UWAGA: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na uroczystość oficjalnego otwarcia Biura Obsługi Klienta w Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

Godz. 13.00 Uroczystości wręczenia medali KEN, nagród MENiS oraz nagród Śląskiego Kuratora Oświaty dla wyróżniających się pedagogów
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Łaziskach Górnych (ul. Świerczewskiego)
Podczas uroczystości zorganizowanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty wyróżniającym się pedagogom wręczone zostaną medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Sportu oraz nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach.
Medalem Komisji Edukacji Narodowej wyróżniony zostanie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Henryk Siedlaczek z wykształcenia jest nauczycielem historii, szczególnie zaś pasjonuje się regionalizmem. W tej właśnie dziedzinie posiada bardzo bogaty dorobek i osiągnięcia, co dostrzeżone zostało przez władze oświatowe.
Uroczystość, z udziałem m.in. Starosty Henryka Siedlaczka, odbędzie się 12.10.br. w Łaziskach Górnych.

Środa, 13.10.2004 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
b Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 13.00 Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu
Tradycyjnie już w jednej z placówek oświatowych, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej organizowane są powiatowe obchody DEN. Podczas uroczystości wręczane są nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty.
W tym roku powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbędą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Raciborzu. W uroczystości udział wezmą przedstawiciele władz powiatu ze Starostą Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem na czele oraz pracownicy placówek oświatowych. Podczas spotkania tradycyjnie wręczone zostaną nagrody Starosty w dziedzinie oświaty dla wyróżniający się w swojej pracy pracowników placówek oświatowych, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym.
UWAGA: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej.