ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (10.-16.01.2005)

2005-01-10, Poniedziałek

Poniedziałek, 10.01.2005 r.

Godz. 10.00 Posiedzenie Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku
Miejsce: Rybnik
W posiedzeniu Zarządu udział weźmie Wicestarosta Adam Hajduk.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem posiedzenia będzie działalność organizacji niosących pomoc ofiarom przestępstw.

Wtorek, 11.01.2005 r.

Godz. 08.30 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 18.00 Doroczne spotkanie członków i sympatyków Klubu Inteligencji Katolickiej
Miejsce: Klasztor Annuntiata w Raciborzu (ul. Starowiejska)
W dorocznym spotkaniu członków i sympatyków Klubu Inteligencji Katolickiej udział wezmą także przedstawiciele Zarządu Powiatu Raciborskiego, na czele ze Starostą Henrykiem Siedlaczkiem.

Piątek, 14.01.2005 r.

Godz. 11.00 Koncert galowy V Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem"
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Przegląd odbył się w dniach 5 i 6 stycznia br. w DK "Strzecha". Wzięło w nim udział 28 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz działających przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego. Uczestnicy przedstawiali inscenizację bożonarodzeniową w jednej z form - widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza.
Po obejrzeniu 28 inscenizacji bożonarodzeniowych, jury pod przewodnictwem Ireny Sauer (członkowie - Bernadeta Chłapek i Michał Fita), jednogłoście postanowiło przyznać 6 nagród głównych i 2 wyróżnienia specjalne.
Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" w Raciborzu jest etapem powiatowym Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki", który odbywa się w Radlinie. Nagrodzonych podczas przeglądu "Pójdźmy do Betlejem" 6 zespołów zakwalifikowanych zostało do udziału w "Radlińskich Betlejkach", gdzie rezprezentowac będą Powiat Raciborski. "Radlińskie Betlejki" odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie od 11 do 13 stycznia br.
Eliminacje powiatowe zakończy koncert galowy w dniu 14 stycznia br. o godz. 11.00 w DK "Strzecha" w Raciborzu. Podczas koncertu wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia.
Organizatorami V Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Godz. 17.00 Koncert Noworoczny Starosty Raciborskiego
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Na zaproszenie Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka, w spotkaniu udział wezmą samorządowcy i parlamentarzyści ziemi raciborskiej, przedstawiciele lokalnego biznesu, a także inni zaproszeni goście.
Spotkanie uświetni koncert noworoczny w wykonaniu Lothara Dziwokiego z Żorską Orkiestrą Rozrywkową.