ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (09.-15.05.2005)

2005-05-09, Poniedziałek

Wtorek, 10.05.2005 r.

Godz. 10.30 Uroczystość z okazji Dnia Strażaka
Miejsce: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu (ul. Reymonta)
Z okazji Dnia Strażaka, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu odbędzie się uroczystość. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP, wezmą w niej udział zaproszeni goście - m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Wicestarosta Adam Hajduk.

Godz. 12.00 Uroczyste podsumowanie konkursu "Z ekologią za pan brat"
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Stalmacha)
Organizatorem konkursu jest MDK w Raciborzu. Podczas uroczystego podsumowania konkursu, jego laureaci otrzymają nagrody.

Godz. 15.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Sobota, 14.05.2005 r. / Niedziela, 15.05.2005 r.

V Eko Wystawa "Ciepło Przyjazne Środowisku", Wystawa Budownictwa "Ogród. Systemy grzewcze. Wnętrza"
Miejsce: Pietrowice Wielkie
Eko Wystawa "Ciepło Przyjazne Środowisku" oraz Wystawa Budownictwa "Ogród. Systemy grzewcze. Wnętrza" już po raz piąty odbędzie się w Pietrowicach Wielkich. Honorowy patronat nad imprezą objął Jerzy Buzek - poseł Parlamentu Europejskiego.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę (14.05.br.) o godz. 11.00. Wcześniej, o 10.00 w Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie, rozpocznie się specjalna konferencja prasowa, którą poprowadzi Agata Młynarska - prezenterka TVP. W uroczystości otwarcia wystawy udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.
Wystawy będzie można odwiedzić w sobotę (14.05.br.) i w niedzielę (15.05.br.) w godzinach od 10.00 do 18.00. Tradycyjnie już imprezie będzie towarzyszył Piknik Rodzinny.
Relacje z wystawy prowadzić będzie TVP 3 Regionalna z Katowic, a program wyemitowany zostanie 25.05.br. na antenie TVP 3 Katowice.