ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (07.10-13.10.2013 r.)

2013-10-07, Poniedziałek

WTOREK, 08.10.2013 r.

Godz. 08.00
Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będą sprawy bieżące z działalności samorządu Powiatu Raciborskiego.

Godz. 17.00
Taniec, muzyka i plastyka... Podsumowanie Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu

Uczniowie walijskiej szkoły katolickiej St. Mary's School z Wrexham oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zaprezentują wspólnie, umiejętności wokalne oraz układy choreograficzne w tańcu towarzyskim i nowoczesnym.

Godz. 17.30
Wernisaż wystawy poplenerowej pn. "Zamek, spotkanie z architekturą"
Zamek Piastowski w Raciborzu
Wystawa to efekt pleneru malarskiego, który odbył się na Zamku Piastowskim w sierpniu. Tematem obrazów dr. hab. Kazimierza Frączka, studentów raciborskiej PWSZ i uczniów zabrzańskiego Liceum Plastycznego jest architektura dawnej siedziby władców Górnego Śląska.

CZWARTEK, 10.10.2013 r.

Godz. 11.00
Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014

Zamek Piastowski w Raciborzu
W programie uroczystości m.in.: przemówienia JM Rektora PWSZ w Raciborzu oraz zaproszonych gości, immatrykulacja, wręczenie listów gratulacyjnych i odznaczeń, a także wykład inauguracyjny ks. prof. dr. hab. Jana Kopca "Dzieje Kościoła na Śląsku – częścią europejskiej historii". W uroczystości uczestniczyć będzie Starosta Raciborski.