ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (07.-13.03.2005)

Godz. 14.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Środa, 09.03.2005 r.

Godz. 10.00 Pierwsza sesja promocyjna projektu pn. "Szkoła Przedsiębiorczości dla Doradców Rolniczych"
Miejsce: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - "Sala Marmurowa"
Projekt pn. "Szkoła Przedsiębiorczości dla Doradców Rolniczych" współfinansowany jest ze środków UE w ramach Funduszu Społecznego. Projekt zarządzany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, a realizatorem przedsięwzięcia jest Częstochowskie Stowarzyszenie Małej Przedsiębiorczości w Częstochowie wraz z partnerami (Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego w Krakowie, Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz "Horyzont" s.c. w Gliwicach).
Podczas pierwszej sesji promocyjnej zaprezentowany zostanie projekt "Szkoła Przedsiębiorczości dla Doradców Rolniczych".
W spotkaniu udział wezmą m.in. śląscy samorządowcy. Powiat Raciborski reprezentować będzie Wicestarosta Adam Hajduk.

Czwartek, 10.03.2005 r.

Godz. 11.00 Konsultacje społeczne wstępnego projektu "Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego na lata 2000-2020"
Miejsce: Urząd Miasta Rybnik
Mija już 5 lat od czasu uchwalenia "Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego na lata 2000-2015". Od tego czasu wiele zmieniło się zarówno
w naszym kraju, jak i w regionie. Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, a region śląski stanął przed nowymi wyzwaniami i koniecznością ściślejszej współpracy na poziomie krajowym i europejskim. Działania w tym zakresie są uzasadnione również potrzebą uwzględnienia na szczeblu regionalnym "Strategii Lizbońskiej". Wynikiem tych prac jest wstępny projekt "Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego na lata 2000-2020".
W konsultacjach społecznych dokumentu w Rybniku udział wezmą samorządowcy z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. W spotkaniu udział weźmie Wicestarosta Adam Hajduk.