ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (07.-13.02.2005)

Poniedziałek, 07.02.2005 r.

Godz. 11.00 Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu
Miejsce: Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu
W odprawie udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Wtorek, 08.02.2005 r.

Godz. 14.30 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Środa, 09.02.2005 r.

Robocza wizyta w powiecie raciborskim przedstawicieli partnerskiego Hrabstwa Wrexham (Walia)
Z roboczą wizytą w powiecie raciborskim w dniach od 9 do 11 lutego br. gościć będą przedstawiciele Hrabstwa Wrexham w osobach: Pani Marta Wilson oraz panowie - Alan Watkin, George Lacy i Dylan Hughes.
W czasie wizyty omówione zostaną sprawy związane z rozwojem współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim a Hrabstwem Wrexham - m.in. uczestnictwo Powiatu Raciborskiego w Festiwalu Sztuki (planowane w Wrexham na czerwiec br.), spotkanie młodzieży z Polski, Walii i Niemiec (kwiecień br.). Ponadto omówione zostaną dalsze działania partnerskie, w tym możliwości współpracy między bibliotekami i służbami porządkowymi partnerskich powiatów.
Walijskie Hrabstwo Wrexham jest oficjalnym partnerem zagranicznym Powiatu Raciborskiego od maja 2004 r.. Od tego czasu, jak i wcześniej, podejmowane były i są liczne działania mające na celu umocnienie tejże współpracy, co owocuje obopólnymi korzyściami dla obu powiatów.