ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (06.-12.12.2004)

2004-12-06, Poniedziałek

Poniedziałek, 06.12.2004 r.

Godz. 11.00 Koncert Galowy XI Raciborskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Malujemy nasz świat piosenką", będącego drugim etapem V Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych
Miejsce: Raciborskie Centrum Kultury (ul. Chopina)
Przesłuchania konkursowe odbyły się w RCK 2 grudnia br. Podczas koncertu galowego, laureaci odbiorą nagrody i pamiątkowe dyplomy, najlepsi zaprezentują się przed publicznością.
Raciborski Festiwal Piosenki Dziecięcej "Malujemy nasz świat piosenką" jest drugim etapem Powiatowego festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych. Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury w następujących kategoriach: teatralnej (festiwal odbył się w kwietniu), tanecznej (festiwal odbył się w kwietniu) i muzycznej (festiwal odbył się 02.12.br.). W festiwalu udział biorą zespoły artystyczne ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych.

Wtorek, 07.12.2004 r.

Godz. 08.30 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Środa, 08.12.2004 r.

Godz. 10.30 Wyjazdowe posiedzenie w Raciborzu Komisji Ustawodawczej Sejmu RP
Miejsce: Urząd Miasta Racibórz (ul. Batorego)
Głównym tematem obrad będzie ocena działalności legislacyjnej Sejmu w opinii środowiska prawniczego i samorządowego. Posiedzenie będzie połączone z wizytacją instytucji wymiaru sprawiedliwości, spotkaniem ze środowiskiem samorządowym i pracowniczym oraz z przedstawicielami władz czeskiego miasta Opava.
Członkiem Komisji Ustawodawczej Sejmu RP jest m.in. poseł Andrzej Markowiak (PO). Pozostali członkowie Komisji: Bachalski Dariusz Jacek /PO/, Banaś Magdalena /SLD/, Grabicka Krystyna /RKN/, Gramała Aleksandra /SLD/, Hatka Witold /LPR/, Janik Ewa /SLD/, Klukowski Wacław /PBL/, Kłopotek Eugeniusz /PSL/, Kopczyński Bohdan /niez./ - zastępca przewodniczącego, Kurczuk Grzegorz /SLD/ - przewodniczący, Kwiatkowski Marian /Samoobrona/, Łuczak Krystian /SLD/, Łyżwińska Wanda /Samoobrona/, Markiewicz Adam /SLD/, Markowski Tomasz /PiS/, Młynarczyk Jerzy /SDPL/, Musiał Zbigniew /PLD/, Pasternak Agnieszka /SDPL/, Płonka Edward /PO/, Pojda Ryszard /UP/, Rydzoń Stanisław /SLD/, Samborski Leszek /PO/, Skowyra Józef /LPR/, Szarama Wojciech /PiS/, Tober Michał /SLD/, Wikiński Marek /SLD/, Winiarczyk-Kossakowska Małgorzata /SDPL/ - zastępca przewodniczącego, Wnuk Marcin /SLD/, Zbyrowska Maria /Samoobrona/, Ziobro Zbigniew /PiS/ - zastępca przewodniczącego.
W spotkaniu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Czwartek, 09.12.2004 r.

Godz. 16.00 Spotkanie przedświąteczne w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu
Miejsce: Gimnazjum nr 1 w Raciborzu (ul. Kasprowicza)
Na zaproszenie dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz uczniów, w spotkaniu udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.
Uczniowie Gimnazjum nr 1 przedstawią "Jasełka inaczej", przewidziano również koncert kolęd. Ponadto odbędzie się wystawa i aukcja prac uczniów - dochód z aukcji przeznaczony zostanie na uruchomienie w szkole pracowni multimedialnej oraz na cele charytatywne związane z działalnością szkoły.

Piątek, 10.12.2004 r.

Godz. 11.30 Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w I LO w Raciborzu
Miejsce: I LO w Raciborzu (ul. Kasprowicza)
W uroczystości udział weźmie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.