ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (06.-12.10.2014 r.)

2014-10-06, Poniedziałek

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (06.-12.10.2014 r.)

WTOREK, 07.10.2014 r.

Godz. 08.00
Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Plac Okrzei 4a
Tematem posiedzenia będą sprawy bieżące z działalności samorządu Powiatu Raciborskiego.

Godz. 17.00
Wykład w ramach projektu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin"
Sala konferencyjna, Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu “Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin". Wykład pt. "Od »junge Deutscher« do »Polaka małego«. Specyfika nauczania na górnośląskim pograniczu w obliczu zmian roku 1945." wygłosi Janusz Mokrosz.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin", który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej. Zwieńczeniem inicjatywy będzie publikacja zawierająca zarówno tegoroczne jak i ubiegłoroczne wykłady.

Zapraszamy na kolejne spotkania z historią:
- 4 listopada: Zbigniew Ciszek: "Biografia biskupa Józefa Gawliny".

PIĄTEK, 10.10.2014 r.

Godz. 18.00
Jubileusz 20-lecia Radia 90
Teatr Ziemi Rybnickiej
W uroczystości udział weźmie Starosta Raciborski.

Godz. 19.00
Mecz zapaśniczy Polska – Reszta Świata
Hala Arena Rafako
Uczestnicy meczu Polska – Reszta Świata i kolejność walk:
1.sw 86 kg Sebastian Jezierzański POL - Clayton Foster USA
2.ko 48 Iwona Matkowska POL – Jaquelina Schelin GER
3.sk 59 kg Michał Tracz POL – Elbek Tazhyiev BLR
4.sw 97 Radosław Baran POL - Valerchic Andriitsev UKR
5.ko 63 kg Monika Michalik POL – Marianna Sastin HUN
6.sk 75 kg Mateusz Wolny POL – Neven Zugaj CRO
7.sw 125 kg Kamil Skaskiewicz POL -Nick Matuhin GER
8.ko 69 kg Agnieszka Wieszczek -Kordus POL – Laura Skujina LAT
9.k 85 kg Damian Janikowski POL - Mélonin Noumonvi FRA

W przerwach m.in. pokazowa walka MMA, Jujitsu oraz występ grupy OSTRY Bezimienni. Honorowymi gośćmi gali będą m.in.: Robert Korzeniowski, Dariusz Michalczewski, Paweł Nastula. W tym samym dniu w kilku szkołach w Raciborzu odbędzie się akcja "TRENUJ Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM". Zajęcia poprowadzą R. Wolny, W. Zawadzki, A. Wroński wraz z uczestnikami meczu Polska – Reszta Świata.
Imprezę organizują: Polski Związek Zapaśniczy, MKZ Unia Racibórz, Miasto Racibórz oraz Krajowa Liga Zapaśnicza Spółka z.o.o. Patronem medialnym wydarzenia jest TVP SPORT, a partnerem technicznym 4F. Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć w TVP SPORT. Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Powiatu Raciborskiego.