ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (04.11-10.11.2013 r.)

2013-10-31, Czwartek

WTOREK, 05.11.2013 r.

Godz. 17.00
Wykład pt. "Dialekt laski na ziemi raciborskiej"
Zamek Piastowski w Raciborzu
Prelekcję wygłosi Pani Marcela Szymańska. Starostwo Powiatowe wspólnie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców, pasjonatów historii i miłośników tradycji ziemi raciborskiej na ostatni wykład zorganizowany w ramach projektu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin".
Projekt finansowany jest ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Republiki Federalnej Niemiec. Celem projektu jest aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej.

CZWARTEK, 07.11.2013 r.

Godz. 10.00
Posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Śląskiego
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Program spotkania obejmować będzie przedstawienie informacji o działalności Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, aktualne problemy prawne związane z działalnością powiatów oraz zasady kontraktowania świadczeń zdrowotnych na rok 2014 i lata kolejne. W wydarzeniu udział weźmie Etatowy Członek Zarządu.

CZWARTEK – PIĄTEK, 07-08.11.2013 r.

Godz. 13.00
Posiedzenie Zarządu i Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku

Brenna
W wyjazdowym posiedzeniu Członków Związku uczestniczyć będzie Starosta Raciborski.

NIEDZIELA, 10.11.2013 r.

Godz. 09.00
XIV Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego w Skacie Sportowym

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Klasztornej w Raciborzu
Zawody objęte patronatem Starosty Raciborskiego.