ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (03.-09.01.2005)

2005-01-03, Poniedziałek

Środa, 05.01.2005 r.

Godz. 09.00 V Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" - przesłuchania konkursowe (I dzień)
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Zgłoszenia do udziału w przeglądzie przyjmowane były do 30 grudnia 2004 r. W przeglądzie uczestniczą zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zespoły działające przy parafiach, instytucjach kultury,, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego powiatu raciborskiego. Uczestnicy prezentują inscenizację (w formie widowiska jasełkowego, szopki, spektaklu teatralnego czy grupy kolędniczej) nawiązującą swą tematyką do Bożego Narodzenia.
Przesłuchania konkursowe V Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych odbywać się będą 5 i 6 stycznia br. w godzinach od 9.00 do 13.00. Prezentacje oceniać będzie jury, a wyróżnione zespoły zostaną zakwalifikowane do VIII Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki", które odbędą się w dniach od 11 do 13 stycznia br. w MOK w Radlinie.
Eliminacje powiatowe zakończy koncert galowy, który odbędzie się 14 stycznia br. o godz. 11.00 w DK "Strzecha" w Raciborzu.
Organizatorami V Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" są: Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Godz. 10.00 Spotkanie noworoczne przy śniadaniu Starosty Raciborskiego z Prezydentem Miasta Racibórz, wójtami i burmistrzami gmin powiatu raciborskiego
Tradycyjnie już Starosta Raciborski zaprasza Prezydenta Miasta Raciborza, wójtów i burmistrzów gmin powiatu na spotkanie noworoczne. Spotkanie Starosty z samorządowcami odbywa się na początku stycznia nowego roku. To okazja do podzielenia się wydarzeniami minionego roku i planami na nowy rok.

Godz. 13.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Czwartek, 06.01.2005 r.

Godz. 09.00 V Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" - przesłuchania konkursowe (II dzień)