ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (02.12.-08.12.2013 r.)

2013-12-02, Poniedziałek

PONIEDZIAŁEK, 02.12.2013 r.

Godz. 9.30
V Międzynarodowy Turniej Budowlany
Zamek Piastowski w Raciborzu, sala konferencyjna

W programie m.in. wykłady pracowników naukowych Politechniki Opolskiej i PWSZ w Raciborzu oraz partnera organizacyjnego - Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu. W tym samym czasie w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu uczniowie szkół zawodowych z Polski i Republiki Czeskiej będą rozgrywali turniej w zawodzie murarz-tynkarz. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Raciborski, który będzie uczestniczył w ceremonii otwarcia.

WTOREK, 03.12.2013 r.

Godz. 8.00
Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będą sprawy bieżące z działalności samorządu Powiatu Raciborskiego.

Godz. 10.00
Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu

Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu
W posiedzeniu uczestniczyć będzie Starosta Raciborski.

ŚRODA, 04.12.2013 r.

Godz. 11.00
Halowe Mistrzostwa Raciborza i Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Lekkiej Atletyce

ZSOMS w Raciborzu, hala tartanowa, ul. Śląska
W środę (04.12.) rozegrane zostaną konkurencje dla uczniów gimnazjum, w czwartek (05.12.) dla szkół podstawowych. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Raciborski.

CZWARTEK, 05.12.2013 r.

Godz. 9.00
XIII Turniej Mikołajkowy Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

Hala sportowa w Rudniku
Organizatorem zawodów o Puchar Starosty Raciborskiego jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

SOBOTA, 07.12.2013 r.

Godz. 11.00
Mikołaj dla dzieci

Dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu
Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Raciborzu serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z rodzicami, opiekunami i dziadkami na spotkanie ze św. Mikołajem. Będzie okazja do zdjęć i małej przejażdżki na końskim grzbiecie oraz do spróbowania tradycyjnych raciborskich pierników.

Godz. 15.00
IX Forum Osób Niepełnosprawnych

Zamek Piastowski w Raciborzu, sala konferencyjna
Tematem przewodnim tegorocznego forum, organizowanego z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia), będzie "Mój sposób na życie". Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na problemy osób niepełnosprawnych, jak również znalezienie rozwiązań pozwalających na pełną integrację społeczną tej grupy. Program forum dostępny na stronie internetowej Powiatu Raciborskiego: https://www.powiatraciborski.pl/main/aktualnosci_szczegoly,news2748.html

Godz. 15.30
Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach kobiet, Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym

Arena Rafako, ul. Łąkowa
Organizatorem dwudniowych mistrzostw (sobota-niedziela) jest Polski Związek Zapaśniczy i MKZ Unia Racibórz. Patronat nad zawodami objął Starosta Raciborski.