Z posiedzenia Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Raciborzu...

2004-11-19, Piątek

Na swym kolejnym posiedzeniu obradowała 17 listopada br. Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Raciborzu. To organ doradczy Starosty Raciborskiego w sprawach bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.

Komisja zapoznała się z materiałami przygotowanymi przez służby i inspekcje (tj. przez policję, straż pożarną, Sanepid, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego) na listopadową sesję Rady Powiatu Raciborskiego, podczas której dokonana zostanie ocena funkcjonowania tych służb oraz stanu bezpieczeństwa mieszkańców na terenie powiatu. Przedstawione materiały komisja zaopiniowała pozytywnie.

Ponadto komisja postanowiła zarekomendować Radzie Powiatu Raciborskiego podjęcie uchwały w sprawie określenia głównych kierunków działania zmierzających do przeciwdziałania przestępczości i zjawiskom patologicznym na terenie powiatu raciborskiego na lata 2005-2007.

Przewodniczącym Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Raciborzu jest Starosta Raciborski, a w skład gremium wchodzą: przedstawiciele Rady Powiatu Raciborskiego, komendanci powiatowi Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, Prokurator Rejonowy w Raciborzu oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Raciborzu.