XXXI sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2005-06-17, Piątek

XXXI sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 21 czerwca 2005 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Początek obrad o godz. 14.00.

PORZĄDEK OBRAD XXXI SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO

w dniu 21 czerwca 2005r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XXX sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
5. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
6. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
7. Interpelacje i zapytania radnych.
8. Informacja o stanie realizacji inwestycji "Szpital Miejski w Raciborzu" w okresie 01.01.2005 r. - 31.05.2005 r.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego sporządzonego na dzień 31.12.2004 r. przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Rejonowy im dr Józefa Rostka w Raciborzu i pokrycia straty.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania projektu programu restrukturyzacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu.
11. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu do zawarcia ugody ze Szpitalem Rejonowym w Raciborzu dotyczącej spłaty pożyczki udzielonej Szpitalowi.
12. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu poręczenia pożyczki.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zatwierdzenia programu funkcjonalno - użytkowego Szpitala Miejskiego w Raciborzu wraz ze Zbiorczym Zestawieniem Kosztów.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie oraz zatwierdzenia tekstu jednolitego statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im dr Józefa Rostka w Raciborzu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Raciborski.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości odpisu na pomoc zdrowotną dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.
17. Podjęcie uchwały w sprawie złożenia wniosku na realizację projektu szkoleń językowych pn. "Doskonalenie kompetencji językowych osób pracujących szansą rozwoju gospodarczego powiatu raciborskiego".
18. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2005 r.
19. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
20. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
21. Wolne wnioski i informacje.
22. Zakończenie sesji.