XXX sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2005-05-27, Piątek

XXX sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 31 maja br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Początek obrad o godz. 14.00.

PORZĄDEK OBRAD XXX SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 31 maja 2005r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XXIX sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
5. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
6. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
7. Interpelacje i zapytania radnych.
8. Analiza stanu rolnictwa Powiatu Raciborskiego. Wytyczenie kierunków na rzecz odtworzenia przemysłu rolno - spożywczego.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do Związku Stowarzyszeń pod nazwą "Śląski Ogród Botaniczny".
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie uchwalenia jednolitego tekstu Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Raciborzu.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zasad nadawania tytułu i medalu "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego".
12. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Kędzierzyńsko - Kozielskim i Powiatem Raciborskim.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej warunków częściowego lub całkowitego zwalniania z opłat za pobyt dziecka lub osoby pełnoletniej w placówce opiekuńczo - wychowawczej.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej warunków częściowego lub całkowitego zwalniania rodziców z opłat za pobyt dzieci w rodzinach zastępczych oraz osób pełnoletnich przebywających pod opieką rodzin, które sprawowały funkcje rodzin zastępczych.
15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Krzanowice w sprawie współfinansowania Punktu Konsultacyjnego Doradztwa Metodycznego w Raciborzu.
16. Podjęcie uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli nie wymienionych w art. 42 ust 3 ustawy Karta Nauczyciela zatrudnionych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.
17. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad określających wymiar obowiązkowych godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przez nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze szkół i placówek dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.
18. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia umowy na dofinansowanie zadania pn. "Modernizacja sali gimnastycznej z zapleczem przy Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu" przy ul. Wileńskiej 6, oraz zabezpieczenie prawidłowego wydatkowania środków w formie weksla "in blanco".
19. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
20. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w planie finansowym na 2005 rok Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym.
21. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2005 r.
22. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
23. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
24. Wolne wnioski i informacje.
25. Zakończenie sesji.