XXVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2005-01-14, Piątek

XXVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 25 stycznia 2005 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Początek obrad o godz. 14.00.

Głównym tematem obrad będzie polityka inwestycyjne Powiatu Raciborskiego. Radni wysłuchają także sprawozdania z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

PORZĄDEK OBRAD XXVII SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 25 stycznia 2005 r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XXVI sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
5. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
6. Interpelacje i zapytania radnych.
7. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
8. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
9. Polityka inwestycyjna Powiatu Raciborskiego - plany inwestycyjne.
10.Stanowisko Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie likwidacji poradni kardiologicznej przy NZOZ "Centrum Zdrowia" sp. z o.o. w Raciborzu.
11.Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Powiatu Raciborskiego na II, III, IV kwartał 2005 r.
12.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków używania herbu i flagi Powiatu Raciborskiego.
13.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Starosty Raciborskiego z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2004r.
14.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedmiotów w różnym wymiarze godzin zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.
15.Podjęcie uchwały w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Raciborski.
16.Podjęcie uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli nie wymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela zatrudnionych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.
17.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.
18.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia Regulaminu przyznawania nagród Starosty Raciborskiego dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.
19.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXI / 288 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 29 czerwca 2004r. w sprawie zatwierdzenia zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów.
20.Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2005 r.
21.Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
22.Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
23.Wolne wnioski i informacje.
24.Zakończenie sesji.