XXVI sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2004-12-20, Poniedziałek

30 grudnia 2004 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu Raciborskiego. Początek obrad o godz. 14.00.

PORZĄDEK OBRAD XXVI SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 30 grudnia 2004 r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XXV sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
5. Interpelacje i zapytania radnych.
6. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
7. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
8. Realizacja zadań Powiatu w zakresie kultury - materiał dostarczono na sesję Rady Powiatu Raciborskiego w dniu 30 listopada 2004r.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XX / 279 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 01 czerwca 2004r. w sprawie uchwalenia jednolitego tekstu Statutu Powiatu Raciborskiego.
10. Budżet Powiatu Raciborskiego na 2005r. - projekt budżetu dostarczono w dniu 15 listopada br.
11. Podjęcie uchwały w sprawie budżetu Powiatu na 2005r. - projekt uchwały dostarczono w dniu 15 listopada br.
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia na zawarcie porozumienia pomiędzy Starostą Raciborskim - Szefem Obrony Cywilnej Powiatu a Prezydentem, Burmistrzami i Wójtami Gmin - Szefami Obrony Cywilnej Gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego na finansowanie zadań Obrony Cywilnej w gminach.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru podmiotu, który dokona badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu za rok 2004.
14. Podjęcie uchwały w sprawie warunków częściowego lub całkowitego zwalniania z opłat za pobyt dziecka lub osoby pełnoletniej w placówce opiekuńczo - wychowawczej.
15. Podjęcie uchwały w sprawie nieodpłatnego przekazania Powiatowi Wodzisławskiemu złomu pokasacyjnego aparatu RTG Schimadzu, z przeznaczeniem dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach.
16. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego i wartości jednego punktu, stanowiącego podstawę do ustalenia miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, ustalonego przez pracodawcę dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.
17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XV / 198 / 2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr I / 13 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 18 listopada 2002 r. w sprawie ustalenia opłat za poszczególne czynności związane z usuwaniem, przemieszczaniem i parkowaniem pojazdów, usuniętych z drogi na koszt właściciela.
18. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie darowizny nieruchomości stanowiącej własność Województwa Śląskiego.
19. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały nr XXIV/330/2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 26 października 2004r. w sprawie zaciągnięcia kredytu przez Radę Powiatu Raciborskiego.
20. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu finansowego na 2005 rok Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym.
21. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2004r.
22. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Powiatu Raciborskiego na 2005 r.
23. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej na rok 2005.
24. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
25. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
26. Wolne wnioski i informacje.
27. Zakończenie sesji.

PORZĄDEK OBRAD XXVI SESJI